Techniki alpinistyczne w budownictwie. Poznaj możliwości, które dają!

Jednak kiedy ten już stoi, potrzebuje także zabezpieczenia, konserwacji i wielu innych działań. I właśnie w takiej sytuacji potrzebne są techniki alpinistyczne. Czym są i jaki zakres usług obejmują?   Jeszcze kilkadziesiąt lat temu budowanie czegokolwiek na wysokości było dużym wyzwaniem. Dziś jest naprawdę wiele możliwości, by zapewnić skuteczne pięcie …

Czytaj dalej

Sklep budowlany online – o czym warto pamiętać przy zakupach

Czy kupujesz materiały budowlane online? Wiele osób się tego obawia ponieważ boi się problemów z odsyłaniem towaru, pomyłek przy wymiarach itp. Mamy też obawy, że dokonamy złego wyboru nie widząc produktu z bliska. Na szczęście wiele tych problemów jest dziś już nieaktualnych. Warto kupować materiały budowlane online, bo jest to …

Czytaj dalej

Modułowa mobilność w biznesie

Realizacja projektu w kilka tygodni oraz elastyczność inwestycji dla potrzeb klienta. To tylko część z wielu zalet budownictwa modułowego. Jest to rozwiązanie mobilne, które coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej przestrzeni biurowej, sportowej, artystycznej czy nawet w szkolnictwie. Obecnie kontenery modułowe są już synonimem nowoczesnego i szybkiego budownictwa, spełniającego wysokie …

Czytaj dalej

Buduj z Alamentti!

Budownictwo zawsze było dziedziną, która się szybko rozwijała i wprowadzała nowatorskie techniki. Dzieje tak po dziś dzień, z tym, że obecny rozwój zapewnia nam naprawdę szereg nowych rozwiązań. Właśnie takie nowoczesne rozwiązania proponuje firma alamentti.com.pl, która w swojej ofercie ma płyty warstwowe. Z ich pomocą możemy w bardzo szybki i …

Czytaj dalej

Wpływ unijnych dyrektyw dotyczących budynków energetycznych na polską branżę budowlaną – czy będziemy mieszkać taniej i zdrowiej?

W ostatnich latach tematem numer jeden dla branży budowlanej stało się uzyskanie jak najwyższej efektywności energetycznej. Wynika to w dużej mierze ze zmieniających się regulacji prawnych, będących przede wszystkim konsekwencją unijnych zobowiązań w zakresie zmniejszania zapotrzebowania budynków na energię użytkową. Jak zmiany te wpłyną na nasze życie oraz sektor budowlany? …

Czytaj dalej

Last minute dla placówek edukacyjnych

Do 1 września pozostało już niewiele czasu. To ostatni dzwonek, by przygotować placówki edukacyjne do nowego roku szkolnego. Szybka budowa przedszkola, szkoły, szatni, czy świetlicy, przy zachowaniu efektywności kosztowej, nie musi sprawiać gminie większego problemu. Czy spełni jednak wysokie wymagania stawiane budynkom oświatowym? Technologia modułowa pozwala na wyprodukowanie gotowych elementów …

Czytaj dalej

Ile kosztuje budowa domu w Polsce?

Wymarzony dom Polaków, którzy podjęli się jego budowy w latach 2012-2013, kosztował ich średnio 550 000 złotych, wliczając w to koszt działki. Najpopularniejsze były tradycyjne domy murowane z cegły ceramicznej, bez piwnic– wynika z analizy ponad 3,5 tysiąca zapytań ofertowych złożonych w serwisie Oferteo.pl oraz pogłębionych wywiadów ankietowych przeprowadzonych na grupie …

Czytaj dalej

Niższe rachunki za ogrzewanie po modernizacji c.o.

Okres wakacyjny to idealny czas na wszelkiego rodzaju remonty, w tym również modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Warto o to zadbać przed sezonem grzewczym, ponieważ niesprawne i zarośnięte kamieniem elementy instalacji zwiększają straty ciepła, a wraz z nimi rachunki. Poniżej podpowiadamy najkorzystniejsze rozwiązania, zarówno dla posiadaczy domów, jak i mieszkańców kamienic …

Czytaj dalej

W Ciechocinku o zamówieniach publicznych na roboty budowlane

Zamówienia publiczne na roboty budowlane stanowią znaczącą część rynku w dziale „budownictwo” gospodarki narodowej. Znakomitym forum do przedyskutowania wielu problemów z tego obszaru będzie XIX Konferencja Naukowo-Techniczna, która zostanie zorganizowana w dniach 9-11 października 2013 roku w Ciechocinku. Tegoroczna edycja sympozjum, nad którym patronat honorowy objęła Komisja Infrastruktury Sejmu RP, …

Czytaj dalej

Czy pozwolenie na budowę przestanie obowiązywać?

Decyzja o budowie domu oznacza podjęcie wszelkich procedur umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych. Standardowo pierwszym krokiem jest ubieganie się o pozwolenie na budowę. Od kilku lat trwają prace legislacyjne, których celem jest zniesienie tego obowiązku. Kiedy to nastąpi i jakie będą konsekwencje zmian w Prawie Budowlanym? Aktualnie czas trwania procedury umożliwiającej …

Czytaj dalej

Zbuduj dom tak, aby otrzymać dofinansowanie z NFOŚiGW

Planowane dopłaty do budownictwa energooszczędnego to kolejny argument zachęcający do konstruowania ekodomów. Dofinansowanie będzie jednak wypłacane dopiero po zakończeniu inwestycji, na podstawie badań potwierdzających osiągnięcie energooszczędnych parametrów. Aby uniknąć niepowodzenia w tej kwestii, warto kupić materiały u producenta, który od lat znany jest z promowania idei ekologicznych. Przed polskim budownictwem …

Czytaj dalej

UTC Aerospace Systems rozpoczyna budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego

23 października br. miało miejsce wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu. Firma jest częścią globalnej korporacji United Technologies Corp. Wizualizacja Centrum. Na pierwszym planie budynek biurowy, z tyłu – hala testowa. Projekt autorstwa PKI PREDOM. W nowym kompleksie badawczo-rozwojowym, składającym się z 4000 …

Czytaj dalej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego CREATON

Uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce zakładu produkcyjnego dachówek ceramicznych marki CREATON miało miejsce 19 września 2012 r. w Widziszewie, w województwie wielkopolskim. Gala, poprzedzona konferencją prasową, zgromadziła znamienitych gości – przedstawicieli członków zarządu firmy Etex Building Materials Polska, właściciela marki CREATON, władz lokalnych oraz mediów. Podczas uroczystości zaprezentowano historię budowy …

Czytaj dalej

GutPR organizuje konferencję Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa

27 września 2012 roku pod patronatem honorowym Prezydenta Gdańska odbędzie się konferencja „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Organizatorem tego wydarzenia została agencja GutPR – lider w kategorii „PR dla budownictwa”. Odbywająca się we wrześniu w ramach projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej” konferencja ma na celu podnoszenie …

Czytaj dalej

Plebiscyt „Słownik architektury. Produkt roku” rozstrzygnięty

Dobiegła końca pierwsza edycji plebiscytu „Słownik architektury. Produkt roku” ogłoszonego przez redakcję e-kwartalnika „Krytyka architektury” wraz z grupą portali internetowych „Sztuka Architektury”. Zwycięzcą okazał się concret skin – wzmocniona włóknem szklanym płyta betonowa, która umożliwia tworzenie smukłych konstrukcji wytrzymujących duże obciążenia. Jej producentem jest firma Fibrobeton Polska. Dzięki uniwersalnym możliwościom …

Czytaj dalej

Szkolenia ArchiCAD

ArchiCAD jest jednym z najpopularniejszych programów dla architektów. Zdecydowanie ułatwia im pracę i pozwala na tworzenie różnorodnych projektów. Bogate możliwości dotyczące kreacji form architektonicznych umożliwiają przeniesienie na ekran monitora wiele ciekawych projektów. ArchiCAD to rozbudowane narzędzie, które wyposażone zostało w dużą liczbę poszczególnych elementów. Dzięki ich obsłudze przez inteligentne połączenia …

Czytaj dalej

SUFITY 3D, CZYLI FANTAZJA NAD GŁOWAMI

 Sufit podwieszany nie musi stanowić jednolitej, statycznej powierzchni przykrywającej strop i jego niedoskonałości. Może być fantazyjną i pomysłową konstrukcją, która oprócz funkcjonalności, spełnia również rolę estetycznej i oryginalnej dekoracji samej w sobie Oto kilka propozycji, jak za pomocą dekoracyjnych sufitów podwieszanych uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym i komfortowym, zarówno pod względem użytkowym, …

Czytaj dalej

Jak prawidłowo zagęszczać mieszankę betonową?

Zagęszczanie mieszanki betonowej ma na celu szczelne wypełnienie formy mieszanką oraz wyeliminowanie pustek w układanym betonie. Zagęszczanie mieszanki może być przeprowadzane: *  Ręcznie – rzadko stosowane, jest możliwe do przeprowadzenia przy mieszance o konsystencji ciekłej, polega na sztychowaniu, np. prętem stalowym * Mechaniczne – polega na wibrowaniu ułożonej mieszanki. Najczęściej …

Czytaj dalej