Praca i zawód – Renowator zabytków architektury

Renowator zabytków architektury to zawód, który koncentruje się na ochronie, zachowaniu i przywracaniu historycznych budynków oraz struktur. Praca ta wymaga nie tylko umiejętności technicznych i wiedzy z zakresu budownictwa, ale także szerokiego zrozumienia historii, kultury i wartości artystycznych. Renowator zabytków architektury łączy różne dziedziny, takie jak historia sztuki, archeologia, konserwacja …

Czytaj dalej

Eko trendy w dekoracji wnętrz – na czym polegają i jak je stosować?

Żyjemy w naprawdę ciekawych czasach dla designu. Równolegle obowiązują różne tendencje, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Od kilku sezonów niezmiernie popularne są style skandynawskie, które w ostatnim czasie zyskały silnych konkurentów w postaci art déco oraz pochodnych boho, w tym stylu globalnego nomady, gromadzącego pamiątki i artefakty …

Czytaj dalej

ROCKWOOL o nowoczesnych rozwiązaniach fasad wentylowanych

ROCKWOOL w ramach organizowanych przez ThyssenKrupp Energostal szkoleń przedstawia systemy i rozwiązania wykorzystywane w fasadach wentylowanych Seminaria skierowane do architektów odbędą się w największych miastach Polski w styczniu i lutym. Seminaria będą poruszały m. in. kwestie związane z rozwiązaniami fasad wentylowanych. Jest to o tyle istotne, że w 2014 roku zmienione …

Czytaj dalej

Nowoczesny dom

Coraz więcej Polaków nie wybiera tradycyjnych projektów, decydując się na nowoczesne rozwiązania. Prostota stylu i minimalizm – tak można określić jeden popularniejszych obecnie trendów w budownictwie. Ostatnie lata przyniosły sporą zmianę. Domy o tradycyjnej architekturze, z wykuszami i gankami z kolumnami, mają obecnie dużą konkurencję. Prywatni inwestorzy coraz częściej rozważają budowę …

Czytaj dalej

Polska Architektura XXL – wybieramy najciekawszą realizację architektoniczną 2013 roku

Wybierz najciekawszą realizację architektoniczną 2013 roku. Wystartowała kolejna edycja plebiscytu „Polska Architektura XXL” Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które z nich pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni? Grupa wortali Sztuka-Architektury już po raz szósty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! …

Czytaj dalej

Najwybitniejsi polscy architekci porozmawiają o śmierci architektury

Czy architektura współczesna jest jeszcze sztuką? Czy architekt jest dziś tylko dostawcą usług, a dawne ambicje bycia prekursorem nowych trendów i mód są w przypadku tego zawodu już nieaktualne? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już 23 października o godz.18:00 w auli WSEiZ gdzie odbędzie się debata „Śmierć architektury” …

Czytaj dalej

Architektura bez granic

„Płynna architektura jest czymś więcej niż architekturą gotowych elementów… jest architekturą oddychającą, pulsującą, zmieniającą się z jednej formy w drugą… jest architekturą, która otwiera się, żeby mnie przywitać i zamyka się, by mnie ochronić …” (Marcos Novak, „Liquid Architectures of Cyberspace”). Czy tak opisywana architektura jest wciąż pieśnią przyszłości? A …

Czytaj dalej

Plebiscyt Polska Architektura 2012 zakończony

Tytuły „Obiekt Roku 2012” w głosowaniu jury przypadły: Małopolskiemu Ogrodowi Sztuki z Krakowa w kategorii architektury kubaturowej, nowym wnętrzom Dworca Wrocław Główny w kategorii wnętrza oraz realizacji o nazwie „Świat Labiryntów na Kaszubach” w kategorii krajobraz. Plebiscyt Polska Architektura XXL jest organizowany od 2008 roku. W tym roku plebiscyt Polska …

Czytaj dalej

Polskie Wnętrze 2012 – przed nami pierwsze spotkanie

W czwartek, 18 kwietnia w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze 2012″. Przedstawiciele biur 137kilo Architekci i Beza Projekt opowiedzą o zaprojektowanym przez nich wnętrzu biura korporacji Bausch and Lomb HQ. Projekt polskiej siedziby dużej firmy farmaceutycznej autorstwa …

Czytaj dalej

KONKURS DLA STUDENTÓW ARCHITEKTURY – ARMSTRONG GREEN BUILDINGS AWARD

Konkurs Armstrong Green Buildings Award, organizowany wraz z największym, europejskim portalem internetowym poświęconym architekturze – Archi-Europe.com, skierowany jest do studentów architektury z całego świata. Głównym tematem konkursu jest zielone budownictwo. Projekty, wykorzystujące ekologiczne rozwiązania marki Armstrong (m.in. mineralne płyty i panele sufitowe, sufity metalowe, panele ścienne i przepierzenia oraz konstrukcje …

Czytaj dalej

„Architektura codzienna” – wernisaż

 Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na otwarcie wystawy: ARCHITEKTURA CODZIENNA Wernisaż: 7 grudnia (piątek), godz. 18.00 Wystawa trwać będzie do dnia 13 stycznia 2013 Kuratorzy: Anna Komorowska, Michał Rokita | pracownia k. Przestrzeń, architektura to tematy, które rzadko porusza się w ogólnodostępnej prasie czy telewizji, a …

Czytaj dalej

Bambus i biel – Klub Sztuka Architektury zaprasza na spotkanie

 W czwartek, 22 listopada w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL”, odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Przemek Kaczkowski opowie o aranżacji wnętrza domu szeregowego pod Warszawą Projektując wnętrza w szeregowym budynku pod Warszawą Przemek Kaczkowski z …

Czytaj dalej

Ruszają spotkania Polskie Wnętrze XXL

Już wkrótce w warszawskim klubie Sztuka Architektury rusza cykl spotkań poświęconych najciekawszym wnętrzom roku. Znamy już szczegóły programu 4 października 2012 roku w warszawskim klubie Sztuka Architektury rozpocznie się cykl spotkań z polskimi projektantami wnętrz, którzy opowiedzą o swoich najciekawszych aranżacjach ubiegłego roku wyłonionych w plebiscycie Polskie Wnętrze 2011 organizowanym …

Czytaj dalej

Biurowiec – statek, czyli warto realizować marzenia

Za oryginalnymi obiektami stoją zwykle odważni, kreatywni inwestorzy, którzy nie boją się realizować swoich marzeń. A najciekawsze projekty rodzą się często z wyjątkowych historii Na północno-zachodnim krańcu Niemiec, tuż przy granicy z Holandią, leży miasteczko Neermoor. W przemysłowym krajobrazie tej niewielkiej fryzyjskiej miejscowości już z daleka wyróżnia się wyjątkowa bryła …

Czytaj dalej

PLATYNOWY ARMSTRONG

Od kilku lat w Polsce kwestie ochrony środowiska w dziedzinie architektury i budownictwa nabierają coraz większego znaczenia. Pojawia się coraz więcej regulacji formalno-prawnych, które mają na celu zapewnienie uwzględniania uwarunkowań środowiskowych w każdym aspekcie procesu przygotowania i realizacji inwestycji budowlanej.  Regulacje te odnoszą się zazwyczaj fragmentarycznie do konkretnych etapów. Na …

Czytaj dalej

Wymarzony dom. Budować czy kupować?

Wiele osób planujących zamieszkać we własnym domu, staje przed dylematem: wybudować go samodzielnie czy kupić od dewelopera? Głównymi czynnikami przy podjęciu ostatecznej decyzji są własna działka, budżet i spodziewany czas realizacji inwestycji. Obie propozycje mają swoje zalety i wady. Powszechnie uważa się, że samodzielna budowa domu jest bardziej opłacalna. Odbywa …

Czytaj dalej

WIRTUALNA GALERIA PROJEKTÓW

Miłośników architektury na światowym poziomie z pewnością zainteresuje nowa, wirtualna galeria pełna pięknych zdjęć i interesujących projektów. Album dostępny jest na stronie internetowej firmy Armstrong. Nowa, interaktywna galeria to zbiór kilkudziesięciu najciekawszych projektów, które zostały zrealizowane w ciągu ostatnich kilku lat w różnych krajach Europy i nie tylko. Wspólnym mianownikiem …

Czytaj dalej

Lofty z widokiem na morze

Panoramiczny widok na wybrzeże oraz sąsiedztwo portu i atrakcji kulturalnych to tylko kilka z licznych zalet, jakie oferuje swoim mieszkańcom budynek Weser Loft – idealne miejsce nie tylko dla marynarzy Niemieckie miasto Bremerhaven, położone u ujścia rzeki Wezery, jest ważnym ośrodkiem przemysłu stoczniowego. O jego atrakcyjności świadczy jednak nie tylko …

Czytaj dalej