Lokale „pod domem” zyskują na znaczeniu

Lokale gastronomiczne, sklepy spożywcze, drogerie, salony fryzjerskie, SPA lub fitness cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko wśród firm usługowych i handlowych, ale przede wszystkim wśród okolicznych mieszkańców.

Coraz więcej osób zaczyna cenić spokój i dobrą atmosferę niewielkich punktów usługowych. Przywiązujemy się do osiedlowych sklepików, szewca, lokalnej pani magister w aptece, która zawsze doradzi coś skutecznego na drobne dolegliwości. Są także inne korzyści. Lokale usługowe „pod domem” pozwalają nam zaoszczędzić czas, który dla wielu z nas jest na wagę złota. Po ośmiu, a nierzadko nawet 10 godzinach pracy wiele osób nie ma ochoty stać w korkach, by dojechać do centrum handlowego. Na znalezienie wolnego miejsca parkingowego, pokonanie kilku kondygnacji, by odebrać płaszcz z pralni i nabyć kilka niezbędnych drobiazgów potrzebujemy kolejnych kilkudziesięciu minut. A na to nie każdy może sobie pozwolić, wolimy załatwić te sprawy wygodnie, blisko domu nie tracąc czasu. Dlatego lokale usługowe i sklepy z najbardziej potrzebnym asortymentem przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Na osiedlach firmy Dolcan najwięcej lokali handlowych sprzedawanych jest pod gabinety SPA, salony fryzjerskie, apteki i gabinety stomatologiczne.

– Punkty handlowe i usługowe na osiedlu to korzyść dla wszystkich. Nasze mieszkania zyskują na wartości, jeśli pod domem mamy fryzjera, gabinet kosmetyczny, aptekę, drogerię i kwiaciarnię. Właściciele punktów usługowych również korzystają na takiej lokalizacji, w środku osiedla, bo dla większości mieszkańców są miejscem pierwszego wyboru i tylko od właścicieli tych lokali zależy, czy będą potrafili zatrzymać klientów na dłużej– mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.  – Dzisiaj największym dobrem staje się czas, dlatego chcemy stworzyć komplementarną ofertę dla nabywców mieszkań na naszych osiedlach – zapewnia. Tylko w ostatnich dniach Dolcan sprzedał pięć lokali przeznaczonych pod działalność komercyjną w inwestycji Skierniewicka City na warszawskiej Woli. To 17-piętrowy apartamentowiec, w którym mieszka już ponad sto rodzin. Na ostatnim piętrze jedna z firm zaoferuje usługi finansowe i ubezpieczeniowe.

Dlatego niektórzy inwestorzy, wśród nich również jedna z największych polskich firm deweloperskich – Dolcan, przeznaczyli na budowanych przez siebie osiedlach lokale na handel i usługi. Na swoich osiedlach firma oferuje łącznie 31 lokali usługowych o różnej wielkości – od 20 do 718 mkw. Najwięcej, bo aż osiem lokali pod działalność komercyjną, o powierzchniach od 20 do 400 mkw., znajduje się na osiedlu Grabskiego w Lublinie. Jest to gotowy, sukcesywnie zasiedlany budynek ze 194 mieszkaniami. Podobne lokale znajdują się również w jednej z najnowszych inwestycji dewelopera – na osiedlu Ogrody Ochoty w Warszawie oraz w budynku Arkadia, przy ul. Małkowskiego 30 w Szczecinie. W tym ostatnim dostępny jest m.in. lokal w podziemiu o powierzchni 215 m kw., przeznaczony na gastronomię.

– Oferujemy lokale o bardzo zróżnicowanej powierzchni, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że właściciel restauracji będzie potrzebował innego metrażu, niż salon fryzjerski albo SPA. Inne wymagania będzie miała firma, która zechce otworzyć na osiedlu salon prasowy – mówi przedstawiciel firmy Dolcan. Zdaniem ekspertów rynku nieruchomości lokale usługowe to doskonała inwestycja dla ich właścicieli. Dlatego na wielu osiedlach, pomimo wyższej ceny lokali usługowych od mieszkań, lokale są rezerwowane i sprzedawane jako pierwsze. Jeżeli w pobliżu nie ma konkurencji to można liczyć stale na kilkuset wiernych klientów.

Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:
Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia ponad 120 osób.

Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań, kolejne etapy Osiedla Zacisze i Magenta.
W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych, czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością – czynszów.

Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.

Od 18 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  na ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.


źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *