ROCKWOOL w ramach organizowanych przez ThyssenKrupp Energostal szkoleń przedstawia systemy i rozwiązania wykorzystywane w fasadach wentylowanych Seminaria skierowane do architektów odbędą się w największych miastach Polski w styczniu i lutym.

Seminaria będą poruszały m. in. kwestie związane z rozwiązaniami fasad wentylowanych. Jest to o tyle istotne, że w 2014 roku zmienione zostały warunki techniczne, jakie powinny spełniać nowopowstające budynki oraz ich usytuowanie. Nowe wytyczne będą ulegały dalszej, systematycznej zmianie – aż do 2021 roku.

Nowe wymagania w zakresie izolacyjności i ochrony cieplnej budynków oznaczają, że w przypadku fasad wentylowanych podczas obliczania współczynnika przenikania ciepła U trzeba brać pod uwagę poprawki wynikające ze sposobu mocowania materiału izolacyjnego oraz z samych warstw ściany. Dzięki starannemu dobraniu i precyzyjnemu montażowi odpowiedniej izolacji o sprężystej i włóknistej strukturze – płyt z wełny skalnej VENTI MAX, możemy bez ryzyka przyjmować poprawkę na poziomie 0. Niska lambda produktów z wełny skalnej pomaga spełnić nowe warunki techniczne i gwarantuje optymalny poziom izolacyjności dla fasad wentylowanych. Wełna skalna ROCKWOOL pozwala także podwyższyć standard akustyczny pomieszczeń, jest niepalna i trwała.

Uzupełnieniem rozwiązań stosowanych w fasadach wentylowanych są płyty fasadowe ROCKPANEL. Konstrukcja nośna budynku z zewnętrzną warstwą izolacyjną może być łatwo chroniona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi za pomocą płyt ROCKPANEL. Wentylowana przestrzeń pomiędzy okładziną fasadową a warstwą izolacyjną zabezpiecza przed przedostawaniem się wody deszczowej do środka budynku i odprowadza parę wodną na zewnątrz. Płyty ROCKPANEL są solidne i elastyczne, co odpowiada nowoczesnym trendom, takim jak stosowanie naturalnych kształtów i ekologicznych rozwiązań oraz przywiązywanie wagi do ekonomiczności i szybkiego montażu.

Prelekcje odbędą się w Gdańsku (28 stycznia), Wrocławiu (3 lutego), Poznaniu (4 lutego), Kielcach (10 lutego) i w Warszawie (11 lutego). Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdą Państwo na stronie ThyssenKrupp Energostal (http://www.thyssenkrupp-energostal.pl/) w dziale Aktualności.

O ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.:

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy ROCKWOOL, jest światowym liderem w produkcji skalnej wełny mineralnej, powszechnie wykorzystywanej w budownictwie, energetyce i ciepłownictwie. Wszystkie produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL służą poprawie efektywności energetycznej budynków i posiadają wspólne właściwości – są niepalne, dzięki czemu rośnie bezpieczeństwo pożarowe, trwałe i mają właściwości wyciszające. W Polsce firma posiada dwie fabryki – w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini, w okolicach Ostrowii Mazowieckiej. ROCKWOOL Polska aktywnie angażuje się w kampanie społeczne i edukacyjne dotyczące efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pożarowego. Więcej informacji o ROCKWOOL Polska znaleźć można na stronie www.rockwool.pl, a także na Facebooku oraz Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *