Jak szybko i sprawnie przeszukać morze ofert rynku nieruchomości? Najlepiej mieszkaniowe łowy zacząć od pierwszej w tym sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów, które w odbędą się w najbliższy weekend 6 i 7 września w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przez dwa dni targowi goście w jednym miejscu i czasie będą mogli zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów z Poznania i okolic. Na MTP bowiem zaprezentuje swoją ofertę blisko 110 wystawców. Wielu spośród nich przygotowało wyjątkowe promocje, dostępne tylko dla uczestników imprezy.

Co czeka na targowych gości?

Prócz ofert pierwotnego rynku mieszkaniowego, swoje propozycje przedstawią również agencje nieruchomości, które na targach także będą miały swoje stoiska. Tradycyjnie już odwiedzający targi otrzymają towarzyszący im bezpłatny „Album Targowy – Poznań i okolice, jesień 2014″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto w albumie znalazło się kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, w którym zawarte są kluczowe informacje niezbędne przy szybkim i bezproblemowym sfinalizowaniu transakcji. Jeśli ktoś będzie miał więcej pytań, zawsze może odwiedzić stoiska banków i pośredników finansowych. Ciekawą propozycją, wydaje się być oferta eurobanku, który zaproponuje specjalny kredyt targowy „Niski Procent na targach”, z zerową prowizją od kredytu, tylko dla odwiedzający Targi Mieszkań i Domów. Dodatkowo wszyscy przybyli mogą przez dwa dni brać udział w bezpłatnych prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z lokalnego rynku nieruchomości. Podczas tych spotkań eksperci postarają się wyjaśnić wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych – w tym zasad uczestnictwa w rządowym programie dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Czekać na nich będzie kolorowy plac zabaw.

Co zaprezentują deweloperzy?

Wrześniowe Targi Mieszkań i Domów nie mogą obyć się bez premier. Nową inwestycję w swojej ofercie zaprezentuje Monday Development – Osiedle Szafirowe w Suchym Lesie to pierwsza podmiejska inwestycja przez nas realizowana. Wybraliśmy tą lokalizację ze względu na dogodny dojazd do Poznania oraz doskonale rozwinięte zaplecze usług towarzyszących z basenem i galerią handlową na wyciągnięcie ręki. W pierwszym etapie przygotujemy 34 rodzinne mieszkania w niskiej zabudowie, dostępne w wersji dwu-, trzy- i czteropokojowej. Część z nich będzie miała własne garaże i ogródki. – mówi Iwona Chmielewska, menadżer marketingu Monday Development. Prócz premierowej inwestycji deweloper zaprezentuje również Osiedle Czarnieckiego na poznańskiej Wildzie i zlokalizowaną na Grunwaldzie Hevelię. Poszukujący wyjątkowych okazji mogą liczyć na rabaty na ostatnie lokale Na Sokoła i w Kamienicy Wildeckiej.

Poszukujący na targach mieszkań gotowych do odbioru również znajdą coś dla siebie. Firma SAP-PROPERTY ma w swojej ofercie trzy takie inwestycje. Tutaj też można liczyć na promocję. – W inwestycji Górczyńska 46 mamy do zaoferowania pulę czteropokojowych mieszkań o powierzchni 65 mkw., które oferujemy w cenie lokali dwupokojowych. Dzięki temu dwa pokoje klient otrzymuje gratis. Podczas targów będzie można również odebrać zaproszenia na drzwi otwarte naszych inwestycji. O szczegóły można dopytać na naszym stoisku. – mówi Marcin Witkowski z SAP-PROPERTY. W ofercie dewelopera dostępne są również lokale w dwóch etapach Dworu Marcelin zlokalizowanego na Starym Grunwaldzie.

Targi Mieszkań i Domów nie mogą obyć się bez promocji i rabatów. Z tej okazji firma Skaland przygotowała specjalną ofertę. – Niedawno rozpoczęliśmy realizację naszego najnowszego projektu, który powstaje w podpoznańskim Koninku. Dla targowych gości przygotowaliśmy rabat na wybrane lokale w Nowym Koninku II w wysokości 10 tys. zł. Własne 3-pokojowe mieszkanie można mieć już za 245 tys. zł, a 4-pokojowe będzie można nabyć w promocyjnej cenie 268 tys. zł. W początkowej fazie inwestycji wybudujemy tylko 54 mieszkania, dostępne w trzech różnych wariantach. Każde z nich ma swoją prywatną przestrzeń pod gołym niebem – ogródki lub przestronne tarasy o powierzchni 30 mkw.– mówi Piotr Swoboda, prezes firmy Skaland. Ponadto deweloper zaprezentuje lokale na Osiedlu Świerkowa Polana III, na którym powstają szeregowe mieszkania o powierzchni 68 i 89 mkw., wszystkie z ogródkami. Lokale dostępne są w cenie od 259 tys. zł i będą gotowe do odbioru już w drugim kwartale 2015 r.

Hala targowa będzie dostępna dla zwiedzających 6 i 7 września, w sobotę i niedzielę, w godz. od 10 do 17. Sponsorem Głównym imprezy jest firma Family House. Patronat Honorowych nad wydarzeniem objęli między innymi Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Miasto Poznań oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *