W 40 tygodniu budowy mostu na odcinkach nowych dróg dojazdowych ułożono 2 000 m2 podbudowy z kruszywa łamanego, 5 000 m2 podbudowy bitumicznej oraz 2 500 m2 warstwy wiążącej. Na lewym brzegu widać już pierwszy gotowy filar jednej z podpór.

Zarówno na prawym jak i na lewym brzegu rzeki tempa nie zwalniają prace drogowe i branżowe. Wraz z kolejnymi warstwami jezdni powstaje też nowa infrastruktura podziemna i na ziemna. Przy ul. Kmicica drogowcy układali kolektor deszczowy. Tymczasem  na prawobrzeżnych odcinkach ulicy Wschodniej powstawała nowa kanalizacja deszczowa
i sanitarna.

Gołym okiem widać znaczne postępy prac przy podporach. Na lewobrzeżnych terenach zalewowych zdjęto szalunek z gotowego filara podpory P26. Formę nadającą specyficzny kształt filarom przestawiono i zamontowano na filarze obok. Prace zbrojeniowe i szalunkowe oraz betonowanie prowadzono również na pozostałych lewobrzeżnych i prawobrzeżnych podporach estakad. Z kolei na czterech fundamentach podpór estakady Żółkiewskiego znajdujących się na placu Daszyńskiego, wykonywano kolejne warstwy izolacji cienko-powłokowej.

W 40 tygodniu prac zdjęto szalunek z części ścian podziemnego przejścia, które przeprowadzi bezpiecznie przechodniów na drugą stronę ul. Rypińskiej. Natomiast prace przy wiadukcie kolejowym skupiały się na rozkuwaniu głowic wbitych wcześniej pali, montażu zbrojenia ław fundamentowych i wykonywaniu warstwy wyrównawczej z betonu niekonstrukcyjnego.

Z dna Wisły wydobyto już odpowiednią ilość piasku potrzebnego do budowy placu do scalania stalowych konstrukcji mostu. Zajęło to budowlańcom niecałe 3 tygodnie. Niebawem rozpocznie się wydobywanie piasku przeznaczonego do usypania wyspy.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *