Do garażu wjeżdżamy samochodem, a wchodzimy do niego drzwiami – to rozwiązanie dość logiczne i najbardziej popularne. Jednak wybór odpowiedniej możliwości wejścia wcale nie jest prostym zadaniem.

Na co zwrócić uwagę, o czym warto pomyśleć i jak dopasować najlepszą metodę tak, by nie natknąć się na pułapkę – wyjaśnia Michał Baranowicz – Dyrektor Zarządzający firmy Normstahl Polska, jednego z liderów wśród producentów bram garażowych.

Zdecyduj się na bramę garażową z furtką

Brama garażowa z furtką pozwala na wiele udogodnień, przede wszystkim w momencie, kiedy osoba chce jedynie wejść do garażu. Nie musi bowiem otwierać całej bramy. Dodatkową zaletą takiego systemu jest również to, że drzwi wbudowane są w bramę, bądź znajdują się w jej pobliżu, co tworzy intuicyjny i przyjazny użytkującemu układ przestrzenny. „Niestety, to rozwiązanie też ma swoje minusy. Konstrukcja wkomponowanej furtki może burzyć harmonię bramy i zdecydowanie odbija się na designie całości” – wyjaśnia Michał Baranowicz, ekspert z firmy Normstahl. Dodatkowo furtka nie zawsze daje poczucia bezpieczeństwa. Dlatego warto pomyśleć o drzwiach z dodatkowym zabezpieczeniem, które nie będą kusiły potencjalnych złodziei.

Otwórz bramę garażową

Brama garażowa segmentowa boczna to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń oraz dużych pojazdów. Jest funkcjonalna, estetyczna oraz łatwa w obsłudze. Można dopasować ją kolorystycznie do budynku lub zdobyć się na szaleństwo i odróżnić ją od całości, dodając finezji naszemu otoczeniu. Sami możemy zdecydować, z której strony brama będzie się otwierać. Przy wchodzeniu do garażu udogodnieniem jest wybór bramy segmentowej bocznej, którą wystarczy tylko delikatnie uchylić, aby przygotować wejście. „Wszystkie rodzaje bram oraz ich przemyślana konstrukcja są po to, by podczas otwierania i zamykania nie odczuwać dyskomfortu. Brama boczna dodatkowo pozwala wchodzić do garażu bez konieczności odsuwania wszystkich paneli, co zdecydowanie podnosi komfort jej użytkowania ” – wyjaśnia Michał Baranowicz, z firmy Normstahl. Instalacja bramy garażowej ma wiele zalet – jedną z nich, widoczną na pierwszy rzut oka, jest wszechstronność. Brama daje nam więcej przestrzeni do zagospodarowania, jest łatwa w obsłudze oraz cicha. Co więcej, izolowane panele pozwalają zachować szczelność garażu i tym samym oszczędzać energię zimą, a latem chronią przechowywane auto czy inne przedmioty przed pyłem unoszącym się w powietrzu.

Zamontuj osobne drzwi prowadzące do garażu

Trzecie rozwiązanie, czyli brama garażowa i osobne drzwi prowadzące do garażu, można stosować w dużych pomieszczeniach, w których montaż dwóch elementów nie będzie kolidował w pracy żadnego z nich. Taka konstrukcja nie wymaga od nas publicznego eksponowania wnętrza, nie naraża na stratę czasu podczas odsuwania bramy garażowej – wymaga jedynie naciśnięcia klamki, co niewątpliwie jest najłatwiejszą i najwygodniejszą opcją. Niestety, i w tym przypadku pojawia się, „ale”. „Warto pamiętać, że garaż, jak każda inna przestrzeń musi być dobrze rozplanowana. Wybór miejsca ma olbrzymie znaczenie. Drzwi mogą być bowiem niefunkcjonalne, ze względu na swoje położenie” – tłumaczy Michał Baranowicz z firmy Normstahl. Co więcej, zdarza się również, że wejście jest połączeniem domu i garażu. W tym przypadku całość musi być podwójnie zabezpieczona przed wizytą nieproszonych gości, w przeciwnym razie nasz garaż może stać się łatwym łupem dla potencjalnych złodziei.

Można rzec, że ile garaży tyle rozwiązań. „Złotym środkiem” jest dopasowanie rozwiązania do naszych możliwości techniczno – budowlanych oraz finansowych. Brama garażowa jest obecnie bardzo popularną opcją, jednak tradycyjne sposoby wejścia do garażu mają swoje atuty: łatwość użytkowania oraz prostotę. Nie można zaprzeczyć, że im element jest prostszy w obsłudze, tym więcej pewności mamy, że będzie nam długo służył. Możemy zatem spróbować połączyć nowoczesność z tradycją, by – gdy jeden wariant zawodzi – pozostała nam jeszcze dodatkowa “furtka”.

Przykładowa wycena:

Brama Eurotwin automatyczna firmy Normstahl o wymiarze 5000×2250 z drzwiami wewnętrznymi:
14 460 zł netto

Brama boczna automatyczna Topline, Toptwin, Toptrend firmy Normstahl o wymiarze 2500×2125: 4870 zł netto

Drzwi boczne firmy Normstahl, profil aluminiowy normalny g60 Line, g60 Ellips, o wymiarze 1000×2125: 3445 zł netto

Producent: Normstahl,
Infolinia: 0 801 15 65 60,
www.normstahl.pl

źródło: www.otwarty.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *