Deweloperska przyszłość zmierza ku apartamentom. Do niedawna wśród klientów dominowało błędne postrzeganie tego segmentu, jako dostępnego dla niewielkiego grona, które może sobie pozwolić na horrendalne ceny. Dziś ten rynek bardzo dynamicznie się zmienia, a luksusowe mieszkania są dużo bardziej dostępne.

W Polsce wciąż duża część kupujących szuka mieszkań głównie w okazyjnych cenach. Wynika to nie tylko ze średniego zarobku przeciętnego Polaka, ale przede wszystkim ze stereotypów o mieszkaniach luksusowych. W dobie nowoczesności, gdzie klient ma większe wymagania, zmieniają się również lokale. Na rynku pierwotnym w cenie zwykłego mieszkania można wyszukać perełki, które będą już apartamentami. Trzeba tylko umiejętnie szukać, a także uzmysłowić sobie czym tak naprawdę tego typu lokal jest.

Apartament powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim istotne jest tutaj rozmieszczenie pomieszczeń – salon, kuchnia (lub kuchnia z aneksem), sypialnia połączona z łazienką czy garderobą to podstawowe elementy takiego typu mieszkania. Wyraźnie oznacza się tutaj część dzienna, w której mieszkańcy przyjmują gości, a także część sypialniana – intymna i zapewniająca im pełną prywatność. Z założenia o apartamencie możemy mówić kiedy mieszkanie ma co najmniej 100 mkw., istotne są również inne wyznaczniki określające ten segment mieszkaniowy, takie jak – wysoki standard wykończenia, garaż podziemny, bliskość infrastruktury usługowej.

Na poznańskim rynku nieruchomościowym mieszkań luksusowych, których cena będzie odpowiednia dla zwykłego śmiertelnika, wciąż jest niewiele. Magazyn Forbes w czerwcu opublikował materiał dotyczący luksusowych lokalizacji w większych polskich miastach. Na szczególną uwagę, według redakcji, zasłużył styk poznańskiego Grunwaldu i Górczyna, szczególnie ulica Bosa i Daleka. To właśnie tu powstaje osiedle Atrium – W naszej ofercie znalazły się zarówno mieszkania jak i luksusowe dwupoziomowe apartamenty. Najwyższą jakość oferujemy w przystępnej cenie od 4.860zł/m2 – mówi Marek Smogór, Prezes Atrium Grunwald.

Przed zakupem mieszkania warto zanalizować dokładnie rynek. Trzeba pamiętać, że w każdym mieście budują się inwestycje, które będą perełkami na tle innych i za podobną cenę za metr kwadratowy, można nabyć luksusowy apartament, w którym całej rodzinie będzie mieszkało się o wiele wygodniej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *