Solitare – kabina typu „walk-in” z awangardowym asymetrycznym brodzikiem

Kabiny prysznicowe asymetryczne lub typu otwartego „walk-in” to obecnie najmodniejsze rozwiązanie w łazience. Dla miłośników prawdziwej awangardy styliści Aquaform zaprojektowali kabinę Solitare, która łączy w sobie obie te cechy. Otwarta kabina została tu połączona z nietypowo wysuniętym za obrys kabiny asymetrycznym brodzikiem.  To daje pewność, że w kabinie bez drzwi nie będzie dochodzić do pochlapania posadzki w łazience.

Nowa kolekcja kabin Solitare z powodzeniem łączy nowoczesny minimalistyczny styl z funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Całą kabinę stanowi tu lekko zaokrąglona szklana płyta wsparta na eleganckim chromowanym profilu i prawie niewidocznym stabilizatorze. W połączeniu z asymetrycznym białym lub brązowym brodzikiem – który wygląda na „za duży”- całość wygląda bardzo intrygująco.

Prosta technika montażu FIXPROCechą charakterystyczną kabiny jest  rewolucyjna technika montażu– FIXPRO. Poprzez zastosowanie specjalnej technologii mocowania profilu, pozwala ona  na szybką i wygodną  instalację szkła, bez zbędnych śrub i wkrętów.
Powłoka DP Active zapobiega brudzeniu

Kabina wykonana jest  6 mm bezpiecznego szkła  pokrytego specjalną powłoką polimerową DP Active, która wyrównuje powierzchnię szkła kabiny prysznicowej i wywołuje efekt hydrofobiczny, czyli odpycha wodę. Dzięki temu, krople wody szybciej spływają po powierzchni wraz z zanieczyszczeniami i zapobiegaj osadzaniu się brudu i nieczystości.
Dzisiaj każdy z nas ma szansę na zaprojektowanie łazienki w najbardziej nawet abstrakcyjny sposób. Jednym z pomysłów może być zestawienie kabiny otwartej typu walk-in z awangardowym półokrągłym asymetrycznym brodzikiem, który wychodzi poza obwód kabiny. Nową serię Solitare zaprojektowaliśmy z myślą o osobach ceniących sobie indywidualizm, przestrzeń i poczucie wolności. Ci, którzy nie lubią klaustrofobicznego zamykania się w kabinie prysznicowej powinni zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie.  Kabina Solitare jest nowoczesna i jednocześnie bardzo wygodna i praktyczna. Zastosowanie powłoki DP Active umożliwia zachowanie czystości kabiny, a profil FIXPRO ułatwia montaż  – zauważa Anna Grodzka – Główny Technolog firmy Aquaform.

Instrukcja montażu kabiny z systemem FIXPRO
 
1.    Profil przyścienny przykręca się do  ściany za pomocą 4 wkrętów. Następnie z profilu przyściennego usuwa się czerwoną folię zabezpieczającą specjalną taśmę, do której przykleimy szybę.
2.    Szybę kabiny spryskaną wcześniej płynem Fixpro Liquid nastawiamy w żądanym położeniu, aby szkło uzyskało swoją ostateczną pozycję na całej długości w profilu przyściennym.
3.    Gdy ustawimy szybę w odpowiednim położeniu, blokujemy ją  profilem dociskającym, otrzymując trwałe połączenie szyby z profilem.

O Aquaform:
Aquaform S.A. jest producentem kabin prysznicowych, mebli łazienkowych, wanien, brodzików
i parawanów nawannowych. Firma została założona w 1994 r., jako spółka należąca
do niemieckiego koncernu Dusar, jednego z europejskich liderów w branży wyposażenia łazienek.
W 2010 r. zarząd Aquaform zdecydował o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną. Całość produkcji firmy odbywa się w fabryce w Środzie Wielkopolskiej (pow. 20 000 m2). Firma prowadzi sprzedaż
w ponad 1.000 punktów na terenie całej Polski. Część produkcji trafia także na inne rynki europejskie, w tym w dużej mierze do Niemiec.

Wysoka jakość materiałów oraz niezawodne rozwiązania techniczne stosowane przez firmę Aquaform zostały potwierdzone przez liczne badania kontrolne prowadzone w laboratorium spółki, a także przyznane firmie certyfikaty jakości i atesty bezpieczeństwa wydane przez niezależne instytuty badań.

Firma może się poszczycić nagrodami zarówno biznesowymi m.in. tytułem Gazeli Roku 2004, jak
i produktowymi. W ostatnim czasie wanna linii Simi otrzymała nagrodę w prestiżowym konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2011”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *