Jaką kruszarkę szczękową wybrać? Porównanie możliwości modeli Premiertrak

Sprawne i łatwe zdobywanie materiałów budowlanych w przemyśle ciężkim jest jednym z ważnych wyzwań dla producentów sprzętu technicznego. Zapotrzebowanie na tego typu maszyny rośnie, A użytkownicy starannie dobierają osprzęt, który będzie spełniał ich wymagania

Zastosowanie kruszarek szczękowych 

Ten typ kruszarek znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Ich zadaniem jest rozdrabnianie twardych i średnio twardych materiałów, między innymi kwarcu, granitu czy bazaltu. Sprawdzają się również w kamieniołomach, górnictwie i recyklingu. Chętnie są wykorzystywane także przy przetwarzaniu odpadów komunalnych i gruzu po rozbiórkach. 

Jednym z najczęściej wybieranych modeli mobilnych kruszarek szczękowych jest Premiertrak. 

Modele kruszarek Premiertrak 

Na rynku dostępne są 3 typy mobilnych kruszek szczękowych Premiertrak.  

Kruszarka Premiertrak 330 Stosowana jest głównie do kruszenia pierwszego stopnia różnego typu materiałów. Model ten posiada pełną regulację hydrauliczną, dzięki której można kontrolować rozmiar produktu końcowego. Rozwiązanie to zapewnia również zabezpieczenie maszyny przed przeciążeniem. Dodatkowo kruszarka zaopatrzona jest w gąsienicowe podwozie, co pozwala na łatwy transport maszyny w obrębie zakładu. Kruszarka może przerobić do 280 ton materiału na godzinę. 

Premiertrak 400X/R400X 

W przedsiębiorstwach średniej skali, w takich branżach jak górnictwo recykling i firmy rozbiórkowe, idealnie sprawdza się model Premiertrak 400X. Charakteryzuje się on wysoką wydajnością i bardzo dobrym stopniem rozdrobnienia. Typ 400X wyposażony jest w regulację hydrauliczną, a R400X dodatkowo w hydrauliczne zwalnianie szczęki. Oba modele posiadają gąsienicowe podwozie, co wpływa na ich dobrą mobilność.  

Premiertrak 600 i 600E 

Ten model przeznaczony jest do wykorzystywania w najtrudniejszych warunkach. Kruszarka wyposażona jest w generator pokładowy, dzięki czemu maszyna może być zasilana wewnętrznie lub z zewnętrznego źródła prądu. Kruszarka posiada również dodatkowe funkcje, na przykład kosz zasypowy składany hydraulicznie. Wydajność maszyny wynosi do 600 t/h. 

Najważniejsze zalety mobilnych kruszarek szczękowych 

Najważniejszym atutem wszystkich modeli kruszarek jest ich wydajność i uniwersalność. Charakteryzują się solidną konstrukcją, która zapewnia niezawodną pracę przez długi czas. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań maszyny są zużywają niewiele paliwa. O wyborze opisanych modeli bardzo często decyduje fakt, że we wszystkich typach kosze odporne są na ścieranie oraz że maszyny spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *