W związku z zaawansowanymi pracami przy budowie mostu, zmieniła się lokalizacja niektórych przystanków komunikacji miejskiej i przejść dla pieszych w okolicach placu Daszyńskiego. Sprawdź jak najłatwiej do nich dotrzeć!

Dla bezpieczeństwa Torunian przystanki i przejścia zostały przeniesione poza teren budowy. Z mapy drogowej miasta zniknęły m.in. przystanek autobusowy „Kopernik” przy ul. Żółkiewskiego dla autobusów nr: 15, 22, 23, 29, 31 i 35 w obu kierunkach. Zostały one przesunięte o około 250 m w kierunku centrum i mieszczą się teraz na wysokości salonu samochodowego Honda.

O około 300 m w stronę centrum przesunięto przystanki tramwajowe. Znajdują się teraz na wysokości wjazdu do „Kopernika” od strony Szosy Lubickiej. Pomiędzy przystankami w obie strony ulokowano pasy, którymi bezpiecznie można przejść i przejechać rowerem na drugą stronę Lubickiej. Zebra zastąpiła dwa wcześniejsze przejścia zlokalizowane na terenie budowy na pl. Daszyńskiego i przy stacji benzynowej, gdzie obecnie jest przelot z jezdni północnej na południową Szosy Lubickiej.

Sprawdź jak się dostać:

 z ul. Jaworowej do Żółkiewskiego – najszybciej dostaniemy się idąc ul. Grabową lub Jarzębinową do ul. Kalinowej. Stamtąd dochodzimy do Wschodniej, przechodzimy wydzielonym pasem dla pieszych na drugą stronę Wschodniej i wzdłuż niej, mijając budynki ZDZ, dotrzemy do ul. Żółkiewskiego. Przy adresie Żółkiewskiego 35, na wysokości wjazdu do „TORSEED-u” znajdziemy przejście dla pieszych. Stamtąd dotrzemy np. do szkoły przy ul. Żółkiewskiego.

 z ul. Jaworowej do ul. Grudziądzkiej – dojedziemy najszybciej przez ul. Skłodowskiej-Curie, do której dotrzemy jadąc ul. Jodłową do Rydygiera i dalej do Skłodowskiej-Curie aż do ul. Kościuszki, która poprowadzi nas do Grudziądzkiej. Można też ulicami Jodłową i Mocarskiego dojechać przez ul. Leszczynową do Szosy Lubickiej i zgodnie z wyznaczonymi pasami ruchu dojechać do Żółkiewskiego.

 z os. PZWANN do Szosy Lubickiej – najłatwiej dojść kierując się do ul. Wschodniej. Przechodzimy na jej drugą stronę i wydzielonym pasem ruchu pieszego, wzdłuż Wschodniej i budynków ZDZ dochodzimy do ul. Żółkiewskiego. Ulicę przekraczamy na przejściu dla pieszych przy zakładzie „TORSEED”. Następnie przejdziemy po drodze gruntowej przed stacją paliw Orlen do ul. Szosa Lubicka.

Do ścieżki rowerowej możemy stąd dotrzeć kierując się w stronę skrzyżowania Szosy Lubickiej z ul. Rydygiera i tam przejść na drugą stronę.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *