Oferty promocyjne, konkursy i loterie bardzo silnie wpisały się w polski krajobraz handlowy. Dzięki nim wielu klientów i uczestników ma realną szansę wygrać lub przynajmniej taniej kupić produkt, którym są zainteresowani. Jednak wciąż niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że często są uprawnieni do wzięcia udziału w konkursie lub loterii, na przykład za przyczyną dokonanego już zakupu lub zgłoszenia transakcji kartą kredytową. Wielu uważa że wygrywają inni, a sami nie wierzą, że wygrana może stać się również ich udziałem. No może z wyjątkiem dużego lotka gdzie prawdopodobieństwo wygrania głównej nagrody jest jeden do kilkunastu milionów – w lotto faktycznie szanse wygranej są bliskie zeru.


Jednak artykuł ten nie dotyczy lotto, a promocji i konkursów handlowych. Szeroko pojęta branża budowlana (producenci artykułów budowlanych, narzędzi i elektronarzędzi, transport, sklepy i hurtownie budowlane, deweloperzy, biura architektów, czy w końcu wykonawcy usług budowlanych) bardzo często stosują promocje i konkursy w swojej ofercie handlowej. W roku 2009, co silnie związane jest z kryzysem w budownictwie, szczególnie zauważalne są promocje i obniżki cen na nowe nieruchomości, gdyż deweloperzy mają poważny problem ze sprzedażą gotowych mieszkań i nieruchomości komercyjnych. Tym bardziej, że konsument, czyli potencjalny klient nowego mieszkania nauczył już się, że ceny mieszkań nie mogą galopować w nieskończoność, co pokazała nam ostatnia bańka spekulacyjna na tym rynku.

kredyt hipoteczny na zakup mieszkania        kredyt hipoteczny na mieszkanie dom

Promocje na nowe mieszkania są owszem najmocniej zauważalne, gdyż przeceny nieruchomości często sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych w dużych miastach; jednak promocji i konkursów, w których możemy wziąć udział i uzyskać z tego korzyść ekonomiczną jest znacznie więcej. Czasem wystarczy uważnie obserwować etykiety produktów w marketach budowlanych lub też ogłoszenia w gazecie, aby dostrzec inne okazje. Czasem, na ile to możliwe, wystarczy odczekać kilka dni lub tygodni i podczas wyprzedaży zrobić tańsze zakupy. Czasem wystarczy przejrzeć ofertę firm umieszczoną w Internecie, a okazać się może, że produkt – określony artykuł budowlany, który chcemy kupić jest znacznie tańszy w innym sklepie. Krótko mówiąc – chcesz zaoszczędzić, poświęć odrobinę czasu na własne badania rynkowe.

’); // ]]>

Nagrody w konkursach i loteriach są bardzo zróżnicowane. Przyzwyczailiśmy się już, że codziennie widzimy slogany reklamowe „Wygraj samochód” i faktycznie, co najmniej kilkadziesiąt, a prawdopodobnie i kilkaset osób w ciągu każdego roku wygrywa samochód osobowy. Ale niektórzy dostrzegają też mocniejsze przesłania marketingowe – „Wygraj mieszkanie” „Wygraj dom” – są i takie. Na przełomie roku 2008 i 2009 czytelnicy wielu lokalnych dzienników w Polsce zapewne wzięli udział w takich konkursach – warunkiem był zakup kilku czy kilkunastu edycji gazety i wypełnienie formularza. Dla tych, którzy i tak kupują daną gazetę to specjalna okazja, gdyż nie ponieśli z tego tytułu żadnych dodatkowych wydatków, a jakąś szansę mieli – w końcu ktoś wygrał i to w kilku miastach. Konkursów, w których nagrodą główną jest mieszkanie lub dom jest znacznie więcej, niektóre organizowane są przed deweloperów, inne przez największe biura nieruchomości, jeszcze inne przez biura projektowe.


Pytanie czy uwierzysz, że masz szansę na wygranie mieszkania lub domu. Tym, którzy uwierzą, serwisy internetowe www.konkursy24h.pl i www.ofertypromocje.pl przychodzą z pomocą – wyszukują dla Państwa najciekawsze i najkorzystniejsze okazje i oferty – promocje i konkursy z różnych branż.


Jeśli jednak nie wierzysz w łut szczęścia, bo faktycznie tylko nielicznym się trafia taka gratka, to pozostają kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub budowę domu – już miliony ludzi w ostatniej dekadzie z nich skorzystało. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką mają dla Ciebie banki – w jednym miejscu możesz porównać wszystkie propozycje KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH. Jeśli chcesz zasięgnąć więcej informacji zgodnych z Twoją indywidualną sytuacją kredytową wypełnij formularz danego banku (możesz wypełnic formularz kilku banków), a przedstawiciel banku sam skontaktuje się z Tobą, aby porozmawiać o Twojej sytuacji, nawet nie musisz wychodzić z domu.  

 

Analityk rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych

Ryszard Krupiński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *