Oddalone od centrum, podmiejskie tereny to ostatnio najbardziej popularne miejsca do zamieszkania. Przemawia za tym atrakcyjne otoczenie i sąsiedztwo, dobre skomunikowanie z miastem oraz oczywiście korzyści ekonomiczne. Takie atuty prezentują podpoznańskie Plewiska, gdzie przy ulicy Porannej 16 powstaje Osiedle Wiśniowe II realizowane przez spółkę deweloperską Twoje M.

Budowa Osiedla Wiśniowego II rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku. Cena metra kwadratowego na Osiedlu Wiśniowym II rozpoczyna się od 4.200 złotych brutto, co powoduje, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych ofert na własne M. Termin zakończenia budowy inwestycji zaplanowano na III kwartał 2012 roku. Kameralne osiedle tworzą cztery dwukondygnacyjne budynki w zabudowie bliźniaczej. Każdy budynek to dwa niezależne piętra domu o dwóch metrażach. Dla parteru jest to 95 m kw., lokale na piętrze to już 100 m kw. Parter posiada dodatkowo ogród i przestronny taras, a piętro ogród i duży balkon. Z kolei rozkład samych pomieszczeń to funkcjonalny podział na „strefę życia” i „strefę snu”. Każdy lokal będzie posiadać obszerny jasny salon z aneksem kuchennym, trzy pokoje z garderobami, dwie łazienki, a także dwa miejsca parkingowe. Dużym atutem inwestycji jest zabudowa kaskadowa, która zapewni mieszkańcom światło słoneczne przez wiele godzin w ciągu dnia.

Kolejnym wyróżnieniem inwestycji są duże ogrody, od 50 do 270 m kw, umożliwiające wypoczynek dla całej rodziny. Ich właścicielami będą zarówno lokatorzy mieszkań na parterze, jak i na piętrze. Ambicją dewelopera jest, aby mieszkańcy mogli korzystać z wielu udogodnień technologicznych, takich jak szybki Internet w technologii światłowodowej (100 mb/s). Gniazda internetowe, telefoniczne i TV znajdą się w każdym pokoju. Tego typu rozwiązania mogą być pomocne przy tworzeniu inteligentnego domu, którym będzie można sterować np. będąc na wakacjach w Hiszpanii. Duży nacisk zostanie położony również na oszczędność. Wykorzystane będą okna z roletami zapewniające minimalną utratę ciepła oraz tani w eksploatacji dwufunkcyjny piec gazowy. – Do budowy i wykończenia inwestycji używamy najlepszych materiałów. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy przez dziesiątki lat mogli cieszyć się najwyższą jakością i funkcjonalnością rozwiązańprzekonuje Dorota Pallach, wiceprezes spółki Twoje M, inwestora osiedla. Inwestycja zostanie utrzymana w konwencji zamkniętej, z drogą wewnętrzną.

Osiedle Wiśniowe II jest usytuowana tylko kilometr od granicy z Poznaniem, a jednocześnie 2 km od węzła Autostrady A2. W pobliżu inwestycji znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum i przedszkole, a także centrum handlowe, przychodnie i punkty usługowe – Plewiska przyjaznym miejscem do mieszkania. Kluczowa jest bliskość centrum Poznania, spokojna okolica oraz cena, która jest zazwyczaj znacznie niższa niż przy nieruchomościach w stolicy Wielkopolski – mówi Pallach. Zaledwie 50 m od Osiedla Wiśniowego II przy ulicy Fabianowskiej 12 znajduje się pierwsza inwestycja Twoje M czyli Osiedle Wiśniowe I. Kompleks ten jest złożony z 5 budynków wielorodzinnych, z 60-cioma mieszkaniami, o powierzchni 69 m kw. każde. Wszystkie domy są również w niskiej, dwukondygnacyjnej zabudowie. – Zarówno Osiedle Wiśniowe I jak i II charakteryzują się spójną i lekką architekturą czym wpisują się w nowoczesną zabudowę Plewisk. Cały czas prowadzimy sprzedaż lokali w obu inwestycjach – dodaje Pallach. 

Obecnie, mieszkania na osiedlach objęte są specjalną ofertę promocyjną w postaci kuponów rabatowych. Dla Osiedla Wiśniowego II upust wynosi 10 tys. złotych i dotyczy mieszkań na piętrze. Obniżka cenowa dla Osiedla Wiśniowego to 5 tys. zł i obejmuje wszystkie gotowe lokale. Dodatkowa akcja promocyjna, nie dawno wprowadzona przez dewelopera dla tej inwestycji to obniżka cen mieszkań na piętrze w budynku C i D do 299.000 zł. Wszystkie wymienione promocje będą obwiązywały do końca stycznia 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *