Na PGE Arenie Gdańsk prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Stadion ma już murawę, zakończył się także montaż ogrodzenia, dostarczonego przez LEGI Polska.

Produkowane w Wałbrzychu ogrodzenie LEGI mają zagwarantować bezpieczeństwo na trzech stadionach, które gościć będą uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W Gdańsku, Poznaniu i Warszawie stanie łącznie imponująca liczba ponad 9 kilometrów ogrodzenia.

Pierwszym stadionem, który wybrał LEGI, był poznański Stadion Miejski. Prawie 5 kilometry systemów ogrodzeń znaleźć można w różnych miejscach – na promenadzie, drogach pożarowych, trybunach i przejściach. W przerwie między rundą jesienną a wiosenną, władze stadionu zdecydowały się także na wygrodzenia pomiędzy płytą boiska a publicznością.

Ogrodzenia LEGI znajdziemy także na gdańskiej PGE Arenie. System o długości ok. 1,5 kilometra otacza tereny stadionu wyznaczając granicę. Na gdańskim obiekcie zainstalowanych zostanie dodatkowo 25 bram z rozbudowanym systemem bezpieczeństwa. Są to głównie zautomatyzowane bramy przesuwne z wieloma fotokomórkami, które w przypadku nawet najmniejszego ruchu ręką zatrzymują mechanizm. Ma to posłużyć ograniczeniu ilości wypadków.

Także Stadion Narodowy zdecydował się na LEGI. Tereny stadionu ogrodzi prawie 2 kilometry systemu, stworzonego według projektu JSK Architekci. Tutaj jednym z głównych atutów firmy była moc przerobowa i zdolności produkcyjne. System składa się także z 20 bram przesuwnych i 40 skrzydłowych.

Warto dodać, że ogrodzenie LEGI pojawiają się także na innych stadionach, których z dnia na dzień w Polsce przybywa. Wykorzystane zostały także na obiektach w Białymstoku, Wałbrzychu, Świdniku, Gliwicach czy Oławie.


źródło: www.otwarty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *