Luksusowy apartamentowiec Dune w Mielnie dostępny w sprzedaży

Firma Mielno Holding – Firmus Group rozpoczęła budowę zapowiedzianego kilka tygodni temu apartamentowca Dune. Budynek zlokalizowany jest bezpośrednio przy plaży w Mielnie. Budowa wartej 52 mln zł inwestycji zakończy się jesienią przyszłego roku.  

Dune wyznaczy nową, prestiżową część Mielna. Budynek charakteryzuje nowoczesna, mocno przeszklona bryła o łagodnych, naturalnych liniach. Wyróżnikiem jest jednak głównie  lokalizacja apartamentowca. Żadna z realizowanych obecnie nad Bałtykiem inwestycji nie powstaje tak blisko plaży i morza. W Dune przyszli mieszkańcy z apartamentów wychodzić będą niemal bezpośrednio na plażę, która w tej części Wybrzeża ma nawet do 20 m szerokości.

„Rozpoczęliśmy budowę. Według harmonogramu prac wczesną jesienią będzie już widać ściany parteru” – informuje Marcin Sosnowski, kierownik budowy z firmy Budimex, która została generalnym wykonawcą inwestycji. I jak zaznacza, realizacja Dune to dla firmy Budimex  ciekawe wyzwanie. „Budynek wyróżnia nie tylko położenie – bliskie sąsiedztwo morza, ale też starannie zaplanowana architektura. Mamy tu duże przeszklenia, basen zewnętrzny czy przestronny taras od strony plaży. Całość wykonana będzie z najwyższej jakości materiałów. Także założenia projektowe i szczegóły rozwiązań technicznych są bardzo nowoczesne” – zauważa Wojciech Dowczyński, kierownik kontraktu
z ramienia generalnego wykonawcy.

Większość apartamentów w inwestycji ma średni metraż ok. 30 – 53 m2, i dwa lub trzy pokoje. We wszystkich, pracownia architektoniczna Mellon zaplanowała taras z widokiem na morze. Mielno Holding – Firmus Group zapowiada rozpoczęcie sprzedaży inwestycji w drugiej połowie czerwca. Obecnie apartamenty dostępne są jednak w przedsprzedaży, co dla klientów ma duże znaczenie, gdyż ceny są niższe.

W pełni wykończone w wysokim standardzie apartamenty dostępne są w atrakcyjnej cenie. Deweloper zaplanował m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. „Obecne ceny apartamentów, z racji tego, że budowa dopiero ruszyła, są absolutnie unikalne w skali całego Wybrzeża. Szczególnie biorąc pod uwagę lokalizację projektu Dune i prestiżowe wykończenie” – przyznaje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group. W większości inwestycji realizowanych obecnie nad Bałtykiem gotowe do zamieszkania apartamenty to wydatek od 12 do 20 tys. zł za m2. Często są one jednak oddalone kilkaset metrów od plaży, bez widoku na morze.

Założeniem inwestora apartamentowca Dune jest połączenie prestiżu i najwyższej jakości wykonania z dostępnością, nie tylko dla małego grona najbogatszych osób. „Chcemy, by podobnie jak ma to miejsce w innych krajach europejskich, także u nas, apartamenty nad morzem stały się nie tylko luksusem na wakacje, ale przestrzenią, którą wykorzystuje się przez cały rok na odpoczynek czy pracę poza miastem” – wyjaśnia Cezary Kulesza.

Finansowanie realizacji inwestycji zapewnia Noble Bank, a przebieg procesu koordynuje międzynarodowa firma Gleeds.  O wszelkie szczegóły zapytać można w biurze sprzedaży inwestycji, które czynne jest codziennie w centrum Mielna (ul. Piastów 1A/E) lub zaglądając na: www.mielno-dune.pl


Informacje o inwestorze:

Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających
w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach Polski, Norwegii i Francji. Na przestrzeni ostatnich lat grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m2 gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez Mielno Holding – Firmus Group nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii wybrzeża w Polsce.

Inwestor zrealizował wiele projektów nieruchomości wakacyjnych w Norwegii i Francji.
W Polsce Mielno Holding – Firmus Group oddał do użytku prestiżowy projekt apartamentowy Mielno Tarasy. W chwili obecnej prowadzi w Mielnie budowę I etapu Rezydencji Park, czterokondygnacyjnego budynku zlokalizowanego zaledwie 200 m od morza, w którym znajdzie się 12 apartamentów. W najbliższych tygodniach rozpocznie także budowę luksusowego apartamentowca Dune, położonego przy samej plaży i promenadzie nadmorskiej.

W planach inwestora znajduje się także ogromny projekt Beatch City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdzie się wieżowiec, apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi ogromny kompleks planowany jest przez inwestora na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno w Mielnie. W sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje także pole golfowe uzupełnione poprzez Resort Hotel oraz inwestycje z rynku rezydencji.

Informacje o generalnym wykonawcy:

Budimex SA – jedna z największych na polskim rynku firm budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa infrastrukturalnego, ogólnego, przemysłowego i ekologicznego. Od 1995 roku spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestorem strategicznym Budimeksu jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Budimex zatrudnia ponad 4 tys. osób, a jego roczne przychody przekraczają 4 mld złotych. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Budimex Danwood oraz Mostostal Kraków. Budimex istnieje od ponad 40 lat. Jego realizacje można spotkać w kilkudziesięciu krajach na trzech kontynentach, ale dziś koncentruje swoją działalność na dynamicznie rozwijającym się rynku polskim.

źródło: PR

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *