Rynek mieszkaniowy oferuje klientom bardzo wiele rozwiązań lokalowych. Oferta jest zróżnicowana zarówno pod względem ilości pokoi, ich układu czy też możliwości przestawiania ścian. Deweloperzy wiedzą, że aby pozyskać klienta trzeba przedstawić mu szeroką gamę wyboru. Na co klienci zwracają największą uwagę i jakie są ich preferencje?

Niezmiennie od kilku lat utrzymuje się tendencja nabywania mieszkań trzy- i dwupokojowych. To one najszybciej znikają z ofert rynkowych. Potwierdza to poznański deweloper budujący kompleks czterech wieżowców na poznańskim Dębcu. – W pierwszym etapie największym zainteresowaniem cieszyły się lokale trzypokojowe. Obecnie zostały nam tylko dwa takie mieszkania, które jednocześnie są tymi, o które najczęściej pytają klienci. – mówi Roma Pikulska, marketing manager Red Parku.

Dwupokojowe mieszkania to idealne rozwiązanie zarówno dla młodych małżeństw, seniorów czy też jako zakup inwestycyjny pod wynajem. Takie lokale są najbardziej uniwersalne i dają niezliczone możliwości wykorzystania. Jako inwestycja traktowane jest także coraz częściej kupno kawalerki. – Dobra komunikacja z centrum, idealne skomunikowanie z węzłem autostradowym A2 i bliskość najważniejszych punktów handlowo-usługowych sprawiają, że nasi klienci kupują kawalerkę przede wszystkim w celu wynajmu. Mogę zdradzić, że ten cel realizują błyskawicznie. – mówi Roma Pikulska. – Obecnie zostało nam 8 mieszkań dwupokojowych i 7 jednopokojowych, ale wciąż otrzymujemy telefony z zapytaniami, czy jest szansa na wynajem tych mieszkań – nadmienia.

Co – oprócz ilości pomieszczeń – wpływa na decyzję o zakupie swojego M? Oczywiście Polacy wciąż szukają najbardziej ekonomicznego rozwiązania. Mieszkanie ma być w rozsądnej cenie, bądź posiadać dodatkowe udogodnienia, dzięki którym będzie można zaoszczędzić. W pierwszym etapie Red Parku zostały tylko dwa mieszkania kwalifikujące się do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych i trzy objęte promocją „wykończenie gratis”, dzięki której w portfelu zostanie nawet 60 000 zł przy zakupie mieszkania 60-metrowego (przelicznik wykończenia mieszkania za metr waha się między 700 a nawet 1000 zł). -¬ Stworzyliśmy specjalną ofertę na ostatnie 15 mieszkań pierwszego etapu. Wystarczy zadzwonić do naszego biura i dopytać o szczegóły. – mówi Roma Pikulska.

Kupno mieszkania to inwestycja na wiele lat, dlatego oprócz metrażu, ilości pokoi czy ceny ważna jest także lokalizacja. Klienci marzą o mieszkaniu tanim, ale z szybkim dojazdem do centrum miasta, bliskością punktów handlowo-usługowych, a jednocześnie w cichej, otoczonej naturą okolicy. To, co wydaje się jedynie mrzonką, w pełni daje inwestycja na poznańskim Dębcu. Red Park jest usytuowany tuż obok Lasku Dębieckiego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno otwartej Galerią Dębiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *