W poniedziałek 5 września br. Grupa Skalski zakończyła prace z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych na terenie budowy w pobliżu lotniska Balice. W ciągu 4 tygodni – w sposób zgodny z przepisami budowlanymi nie zagrażający bezpieczeństwu ruchu lotniczego – postawiono ponad 100 słupów konstrukcyjnych o ciężarze około 8 ton każdy i zamontowano poszycie dachu centrum logistycznego. Montaż konstrukcji prowadzono w ciągu dnia z wykorzystaniem 3 samojezdnych dźwigów, które w czasie pracy nie przekraczały płaszczyzn ograniczających powierzchnię zabudowy w tym rejonie.
 
– Nie musieliśmy stosować wymagań stawianych nam kierownictwo Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice. W piśmie z 20 lipca br. proponowano nam prowadzenie prac wyłącznie przez kilka godzin w nocy i ponoszenie opłat za zamknięcie lotniska.  Okazało się, że przepisy i zasady bezpiecznej organizacji ruchu lotniczego mówią co innego, więc tamte „życzliwe, wychodzące naprzeciw naszym oczekiwaniom” propozycje MPL pozostawiam bez komentarza… – mówi Dominik Wróbel, dyrektor generalny Grupy Skalski. 
 
W lipcu br. Port Lotniczy Kraków – Balice zamknął lotnisko dla startujących i lądujących samolotów uznając, że pracujący w tym samym miejscu i na tych samych wysokościach „dźwig stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów”. Realizacja inwestycji została wznowiona w sierpniu br. zgodnie z wytycznymi państwowej inspekcji  nadzoru budowlanego przy aprobacie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *