Własny loft – jak osiągnąć ten cel?

Klimat loftów to jeden z najsilniejszych trendów wnętrzarskim ostatnich lat. Czy jest on dostępny tylko dla szczęśliwych posiadaczy takich mieszkań? Zdecydowanie nie! Sprawdź, jak za pomocą kilku sztuczek odtworzyć go u siebie. Warto również pamiętać, że najlepsze agencje nieruchomości mają w swoich ofertach także tego typu mieszkania.

 

 

 


Lofty – przestrzenie dla wyobraźni

Kto z pokolenia milenialsów nie chciałby zamieszkać w lofcie? Wysokie okna z grubymi szybami, ogromne przestrzenie, pośrodku ciężkie filary, które aż proszą się o wykorzystanie ich w aranżacji wnętrza, zwisające z sufitu wspaniałe industrialne lampy – w takim mieszkaniu kreatywność budzi się do życia, a pomysły same przychodzą do głowy. Niestety – lofty kosztowały niewiele tylko wtedy, gdy wynajmowali je biedni artyści, o których nikt nie słyszał. Ale wielu z nich udało się zdobyć sławę i pieniądze, co sprawiło, że ich styl życia stał się interesujący. Ceny loftów poszybowały wówczas w górę, co sprawia, że dzisiaj nieruchomości na sprzedaż tego rodzaju kosztują naprawdę duże pieniądze, a większość młodych ludzi nie może sobie na nie pozwolić.

Należy też pamiętać, że kto szuka, ten w końcu znajdzie. Wśród tysięcy ofert nieruchomości dostępnych na sprzedaż, czy wynajem można znaleźć dość oryginalne obiekty, jak właśnie budynki poprzemysłowe, nieużywane magazyny i wiele innych. Dostępne dziś możliwości technologiczne pozwalają taki budynek nie tylko przerobić na loft, ale również stworzyć w nim dom z prawdziwego zdarzenia, który nie tylko będzie bardzo komfortowy, ale zrobi ogromne i niezapomniane wrażenie na wszystkich gościach, którzy go odwiedzą.

Industrialne aranżacje w niewielkim pomieszczeniu

Co zrobić, jeśli loft nie leży w zasięgu naszych możliwości finansowych, a mimo to wciąż marzymy o poprzemysłowej przestrzeni? Na szczęście istnieją sposoby, by to marzenie zacząć realizować już dziś, nawet w najmniejszej kawalerce. Sprytne techniki iluzji optycznej oraz wykorzystanie kluczowych dla tego rodzaju aranżacji przedmiotów (np. obrazów, mebli, lamp industrialnych) pomoże nadać pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Zacznijmy od ścian pomalowanych na biało – to wizualnie powiększy pokój. Kluczowym punktem wystroju będzie tu wykorzystanie metalowych akcentów. Mogą być to półki i regały garażowe, lampy industrialne czy też stary, żeliwny stolik, który wyposażymy w nowoczesny blat. Powinniśmy unikać dużej ilości mebli, a te, które znajdą się w pokoju, przerobić tak, by sprawiały wrażenie lekkości.

Artykuł powstał we współpracy z MAXON – Biuro nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *