I Ogólnopolska Konferencja Rynku Nieruchomości Mieszkaniowych

www.zawoddeweloper.pl

W programie:

  • Coraz taniej, a jednak się nie sprzedają: dlaczego na niektóre inwestycje jest popyt, a inne klienci omijają z daleka?
  • Sposoby na kryzys – jak zachęcić klientów do zakupów
  • Jak współpracować z pośrednikiem aby uzyskać maksymalne korzyści?
  • Czy na domy energooszczędne czeka rynek? Jak się przygotować do nowego programu dopłat do kredytów.
  • Weryfikacja stanu prawnego nieruchomości – co trzeba sprawdzić, aby potem nie żałować
  • Praktyczne problemy formułowania umowy deweloperskiej po pierwszych miesiącach działania ustawy deweloperskiej
  • Prospekty informacyjne – dobre i złe doświadczenia

Pierwszy kwartał 2012 roku to w budownictwie mieszkaniowym to czas stabilnego rozwoju, zwłaszcza w segmencie budownictwa wielorodzinnego. Z danych statystycznych wynika, że ilość rozpoczętych przez deweloperów inwestycji jest większa prawie o 30% w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego i wynosi prawie 26700 mieszkań. Jednak, według analityków z firmy REAS, sytuacja rynkowa nie wygląda tak korzystnie. Z opracowanego przez firmę raportu wynika, że przez ostatnie 12 miesięcy sprzedano ok., 1,5% mniej lokali niż przed rokiem. Wpływ na to miała z pewnością polityka bankowa związana z wprowadzeniem Rekomendacji S, a w szczególności podwyższania marż, zmiana zasad kalkulowania zdolności kredytowej czy podniesienie wymaganego udziału wkładu własnego. Przewiduje się, że w kolejnych miesiącach polityka ta zostanie jeszcze bardziej zaostrzona, co wyeliminuje z grupy potencjalnych klientów kolejną sporą grupę inwestorów. Do zakupów nie skłania również niepewność rozwoju sytuacji ekonomicznej, związana z kryzysem na rynkach światowych, a także wygaszanie programu rządowego „Rodzina na Swoim“.

Dla deweloperów taka sytuacja rynkowa to prawdziwy sprawdzian, zwłaszcza w obliczu wciąż spadających cen nieruchomości. Aby skutecznie poradzić sobie z kryzysem, należy dobrze poznać nie tylko obecne trendy na rynku nieruchomości, ale także spróbować przewidzieć, w jaim kierunku będzie się on rozwijał w przyszłości. Trzeba też umieć odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów – choć nadal decydującym czynnikiem jest cena, inwestorzy coraz większą uwagę przywiązującą do tzw. wartości dodanych.
Temu tematowi poświęcone zostaną dwa panele Konferencji Zawód: DEWELOPER 2012, gdzie swoje analizy przedstawią przedstawiciele największych biur związanych z pośrednictwem sprzedaży: Metrohouse i RynekPierwotny.com.

Kolejna niezwykle istotna sprawa to ustawa deweloperska. Miała ona przewrócić do góry nogami polski rynek mieszkaniowy. Czy tak się rzeczywiście stało? Choć wydaje się, że na ten temat powiedziano już wszystko, jednak pół roku obowiązywania nowych regulacji jest doskonałą okazją na pierwsze podsumowania, a zwłaszcza na prezentację praktycznych problemów związanych z interpretacją niektórych przepisów.

Zapraszamy do udziału w I Konferencji “ZAWÓD: DEWELOPER 2012”, która odbędzie się 25. września 2012 w warszawskim hotelu Marriot.

Szczegółowy program znajduje się pod tym linkiem. http://www.zawoddeweloper.pl/program.php

Rejestracja prowadzona jest poprzez internet:
http://www.zawoddeweloper.pl/rejestracja.php

Kontakt w sprawie akredytacji: Bianka Naciążek, bianka@przewodnik-budowlany.com.pl,

Partnerzy Merytoryczni konferencji Zawód: DEWELOPER 2012
Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
Metrohouse
RynekPierwotny.com
Otodom.pl
REAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *