Pod koniec listopada 2011 odbyło się ostatnie seminarium z cyklu „Funkcjonalne Biuro 2011”. Tym razem gościliśmy we wnętrzach nowo wybudowanego stadionu Śląska Wrocław

– Za nami Kraków, Poznań, Warszawa, Gdańsk, Łódź i Wrocław. Zakończył się cykl seminariów poświęconych tematyce funkcjonalnej przestrzeni biurowej i użytkowej, zorganizowanych przez wydawnictwo Office Facility, w których uczestniczyliśmy jako jeden z głównych partnerów – mówi Anna Baczkowska, architekt i menadżer wsparcia technicznego w firmie Armstrong. Wszystkie seminaria z cyklu „Funkcjonalne Biuro 2011” miały miejsce we wnętrzach nowo wybudowanych, nowoczesnych biurowców, w największych miastach Polski. Wyjątkiem było ostatnie, wrocławskie spotkanie, które odbyło się w przestrzeni nowego stadionu przygotowywanego na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Seminaria „Funkcjonalne Biuro 2011” odwiedziło wielu młodych ludzi – głównie architektów i projektantów. Przyciągnęło ich nie tylko darmowe uczestnictwo w spotkaniach, ale przede wszystkim bardzo ciekawa tematyka wykładów oraz możliwość zapoznania się z różnymi rozwiązaniami dedykowanymi dla przestrzeni biurowych i użytkowych, które były prezentowane na stoiskach partnerów i sponsorów cyklu.

– Stoisko, na którym przedstawiliśmy nasze rozwiązania sufitowe, powstało we współpracy z firmami partnerskimi – Zumtobel (oświetlenie) oraz Bene (meble biurowe). Wspólnie stworzyliśmy fragment nowoczesnej i komfortowej przestrzeni biurowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających – opowiada Anna Baczkowska. – Na pytanie, czy warto było wziąć udział w cyklu seminariów „Funkcjonalne Biuro 2011”, można z całą pewnością odpowiedzieć, że tak. Była to dobra okazja do spotkań z ludźmi z branży biurowej, a także młodymi architektami, którzy swoją energią i pomysłami zawsze inspirują nas do tworzenia nowych i jeszcze bardziej kreatywnych rozwiązań sufitowych – podkreśla. 


Na seminariach „Funkcjonalne Biuro 2011” firma Armstrong zaprezentowała m.in. najnowszy system sufitowy Armstrong® TECH ZONE, stworzony we współpracy z producentami: oświetlenia (Philips, Zumtobel), klimatyzacji, wentylacji oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych (Rapidrop, Aldes). To innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia funkcjonalne i estetyczne zintegrowanie wszelkich urządzeń technicznych (oprawy oświetleniowe, kanały klimatyzacyjne i wentylacyjne, tryskacze elastyczne czy aktywne panele głośnikowe) z modułami sufitu podwieszanego za pomocą specjalnych stref serwisowych o szerokości 150 lub 300 mm, rozplanowanych równolegle lub prostopadle do fasady budynku. Zaletą systemu jest możliwość dostosowania go do zróżnicowanych potrzeb, wymagań projektowych oraz modułów budowlanych obiektów. Efektem jest czysty w formie, monolityczny sufit podwieszany (płyty w dużych formatach, zminimalizowany ruszt nośny), nie zakłócony żadnymi urządzeniami technicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *