Znamy już finalistów ekologicznego konkursu firmy Oras

15 grudnia jury konkursowe wybrało zwycięzców ekologicznego konkursu zorganizowanego przez firmę Oras. Nagrodzono najciekawsze rozwiązania na oszczędzanie wody. Nagrodzone osoby pokazały jak kompleksowo oszczędzają w domu, uczą ekologicznego podejścia do wody swoje dzieci. Jeden ze zwycięzców otrzyma nagrodę za połączenie pomysłów na poszanowanie wody z poetycką inwencją.

W sumie w czasie trwania konkursu przez dwa miesiące wpłynęło ponad 500 zgłoszeń. Polacy podzielili się swoimi pomysłami, na to jak w sposób niebanalny, niewymagający wysiłku, skutecznie oszczędzać wodę w domu.

Uczestnicy konkursu walczyli o 5 rewolucyjnych baterii termostatycznych, które firma Oras właśnie wprowadziła na rynek. Baterie Eterna to pierwsza na rynku armatura, która komunikuje się z użytkownikiem za pomocą światła. Krany wyposażone są w migającą funkcję EcoLed – bateria zasygnalizuje nam, czy oszczędzamy wodę i jesteśmy ekologiczni. Zielone światło na kranie oznacza, że jesteśmy eko, czerwone – czas kończyć kąpiel. Model wannowo-natryskowy ma dodatkową funkcję automatycznego napełniania wanny.

„ Wpłynęło wiele naprawdę autorskich pomysłów. Wyraźnie widać, że jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem w kwestii oszczędzania wody. To co zasługuje na szczególną uwagę, to zaangażowanie rodziców w uczenie i przyzwyczajanie dzieci od najmłodszych lat do racjonalnego używania wody” – podsumowuje Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce. „Myślę, że coraz bliżej doganiamy Skandynawię, która jak wiadomo, jest pionierem w tej dziedzinie” – dodaje Marek Biały.

Baterie wannowo-natryskowe trafiły do 3 domów: w Kaliszu, Rębiskach i Płocku. Nagrodzone rodziny pokazały jak kompleksowo podchodzą do poszanowania środowiska. Jury konkursowe doceniło ich wkład w edukację ekologiczną dzieci. Jedna z nich przedstawiła ciekawy sposób na ograniczenie czasu kąpieli przez małe dzieci – rodzice włączają im płytę z ulubionymi melodiami, i gdy zaczyna się piosenka „Puszek Okruszek” maluchy wiedzą, że czas kończyć kąpiel. „Tym sposobem nie muszę stale stać pod drzwiami i pokrzykiwać. To naprawdę działa” – napisała w zgłoszeniu uczestnika konkursu.

2 modele prysznicowe Eterna powędrowały do Gdańska i Jeleniej Góry za umiejętność uczenia się od dzieci. W obu rodzinach to maluchy po ekologicznych lekcjach w szkole zaczęły dobre wzorce wdrażać w swoich domach, a reszta rodziny chętnie się włączyła w oszczędzanie wody.

Na uznanie jury konkursowego zasłużyły też niekonwencjonalne sposoby oszczędzania pokazujące humorystyczne, ale skuteczne podejście do tematu np. „metoda na sprintera”: „Jak się ma w domu chłopców zafascynowanych sportem, ta metoda jest najlepsza. Urządzamy zawody w sprinterskiej kąpieli. Potrzebny stoper i oczywiście medalowe nagrody. Codziennie zapisujemy wyniki, bo przecież każdego dnia można pobić rekord świata” – napisał w zgłoszeniu uczestnik. Rodzina ma jeszcze jeden zabawny sposób: „metoda na Spartana”. „Ustawiamy temperaturę wody na rześką. Taka kąpiel zawsze jest szybka i wodooszczędna, hartuje ciało i trenuje umysł” – opisał uczestnik.

W konkursie nagrodzono jeszcze jedno zgłoszenie, małżeństwa, które oszczędza i w domu,
i w prowadzonym przez siebie pensjonacie w górach. Dla swoich gości urządzają konkurs: turyści, którzy zużyją jak najmniej wody mogą liczyć na nagrody w postaci darmowych karnetów na kolejkę krzesełkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *