Odkurzacz jest jednym z najpopularniejszych urządzeń sprzątających, niezbędnych w domu do czyszczenia i prania dywanów, czyli do utrzymania czystości. Dlatego to sprzęt domowy. Jednak na rynku obecne są także odkurzacze przemysłowe, wykorzystywane w innych obiektach do sprzątania.

Odkurzacz przemysłowy

Wśród odkurzaczy przemysłowych wyróżniamy: biurowe, specjalistyczne, antywybuchowe i antystatyczne, do pyłów szkodliwych i azbestu, dla firm sprzątających oraz warsztatowe i budowlane.


Odkurzacz dla firm sprzątających jest łatwy w obsłudze, dlatego nie wymaga przeszkolenia przed użyciem. Powinien być wytrzymały, solidny i trwały oraz posiadać duży zbiornik na nieczystości i niezbędne akcesoria. Powinien także charakteryzować go niski poziom hałasu. Odkurzacze biurowe, które są lekkie i mają mały rozmiar, są łatwe w transporcie oraz mogą być wykorzystane nie tylko w biurze, ale też w domu, w szpitalach i hotelach. Specjalistyczne są stosowane, np. przez służby ratownicze i straż pożarną, a antywybuchowe i antystatyczne wykorzystuje się do usuwania szkodliwych dla zdrowia i życia oraz środowiska substancji i pyłów, które mogą być wybuchowe.

Odkurzacz warsztatowy to nieodłączne wyposażanie każdego warsztatu rzemieślniczego lub magazynów lub hal produkcyjnych, gdzie ceni się wydajność i efektywność pracy oraz niskie koszty eksploatacyjne.

Na trudne warunki

Szczególnym rodzajem odkurzacza jest budowlany, ponieważ pracuje w trudnych warunkach. Odkurzacz budowlany to sprzęt niezastąpiony na każdej budowie, a zwłaszcza gdy planujemy zakończenie stanu surowego. Żeby można było zająć się wykończeniem obiektu po pracach remontowych i budowlanych, trzeba go szybko i sprawnie posprzątać z małych kamieni albo elementów szkła i gruzu. Wtedy niezastąpiony jest odkurzacz budowlany, który dodatkowo zapewnia bezpieczne sprzątanie.

W odróżnieniu od tradycyjnego odkurzacza domowego posiada wielokrotnie większą moc ssania oraz pozwala pochłaniać większe i niebezpieczne elementy budowlane. Dlatego jest specyficznym urządzeniem stosowanym w branży remontowo-budowlanej. Został zbudowany w ten sposób, żeby spełniał swoją rolę w trudnych warunkach budowy: posiada, np. pojemnik odporny na uszkodzenia, wygodny uchwyt oraz jest przystosowany do transportu po schodach lub nierównym podłożu. Wygląd i akcesoria zależą od modelu, ale powinny być funkcjonalne i dopasowane do warunków panujących na budowie.

Gdy zależy nam na profesjonalnym sprzęcie do utrzymywania czystości na terenie budowy, to dostawcą powinna być firma, która specjalizuje się w maszynach sprzątających, czyli zajmuje się tylko i wyłącznie tego typu urządzeniami. Dzięki temu jej pracownicy mają doświadczenie i wiedzę, co umożliwia im profesjonalne skonsultowanie wybranego modelu. Firma, która ma renomę i działa w branży sprzątającej od wielu lat jest wiarygodnym dystrybutorem. Z racji tego, że branża urządzeń sprzątających ciągle się rozwija i dostarcz nowoczesne rozwiązania, warto skonsultować z doradcą swój zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *