Fani nieszblonowej architektury zagłosują na najlepszy polski projekt

Zwycięzców, poza gronem ekspertów, mogą także typować użytkownicy Facebooka. Od 11 kwietnia na fanpage’u Architektura Inspiracji można oddać swój głos na wybrany obiekt spośród zgłoszonych do Brick Award Polska.

Brick Award to międzynarodowe wydarzenie branży budowlanej, które co dwa lata nagradza najlepszych architektów na świecie. W tym roku konkurs doczekał się również polskiej odsłony, a jej zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj w szóstej edycji Brick Award w 2014 roku. Organizatorem wydarzenia jest firma Wienerberger, największy na świecie producent cegieł ceramicznych i lider w sprzedaży dachówek ceramicznych w Europie.

Podczas finału Brick Award Polska zostaną przyznane nagrody za najciekawsze realizacje z wykorzystaniem ceramiki. Jury wybierze najlepszych, spośród pięciu kategorii: Dom jednorodzinny, Budynek użyteczności publicznej, Dom wielorodzinny (budownictwo wielomieszkaniowe), Renowacja/Adaptacja/Przebudowa/Rekonstrukcja oraz Projekt (bez realizacji). Specjalne wyróżnienie otrzyma także projekt, który podbije serca użytkowników Facebooka. Fani profilu Architektura Inspiracji w dniach 11-17 kwietnia będą mogli zagłosować na najlepszy ich zdaniem obiekt. Zdjęcia budynków zostaną zebrane w specjalnej aplikacji konkursowej, a wygrywa ten, który otrzyma najwięcej głosów.

Każdy głosujący będzie poproszony również o uzasadnienie swojego wyboru, a konstruktywna krytyka architektury zostanie doceniona. Wszyscy Facebook’owicze, którzy zagłosują na najlepszy obiekt z ceramiki, będą poproszeni o krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Z nadesłanych odpowiedzi zostanie wyłonionych 10 najtrafniejszych, których autorzy otrzymają albumy Brick’12.

W publikacji zaprezentowane są wybrane realizacje z zeszłorocznej, międzynarodowej edycji konkursu Brick Award. Prawie 50 stron zdjęć najpiękniejszych obiektów z ceramiki z całego świata, wraz z opisami w języku angielskim i niemieckim, zachwyci każdego miłośnika architektury.

Więcej szczegółów na fanpage Architektura Inspiracji: https://www.facebook.com/ArchitekturaInspiracji/app_121910111336889?ref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *