Designerzy z Włoch zaprojektują penthousy w apartamentowcu Dune w Mielnie

Dune, jedna z najbardziej luksusowych inwestycji powstających nad polskim morzem, to nie tylko piękne apartamenty z tarasami i widokiem na morze, lecz także duże, przestronne penthousy. Projektem powstającego w Mielnie apartamentowca zachwycili się włoscy architekci z prestiżowego studia Matteo Nunziati. Mediolańczycy, których koncepcje do tej pory zostały zrealizowane w różnych częściach świata, tym razem zaprojektują wnętrza penthousów Dune.

Projektanci z renomowanego studia Matteo Nunziati to działający od ponad dekady zespół specjalistów w zakresie architektury i designu wnętrz. Włosi na co dzień współpracują z największymi światowymi producentami i markami z branży wyposażenia wnętrz. Architekci specjalizujący się w projektowaniu luksusowych hoteli, rezydencji, prywatnych willi, a także centrów odnowy biologicznej czy SPA, mają na swoim koncie projekty zrealizowane m.in. na Malediwach, w Kuwejcie, Zurychu czy Dubaju.

Obecnie grupa architektów ze studia Matteo Nunziati pracuje nad zaprojektowaniem wnętrz penthouse’ów apartamentowca Dune, który powstaje tuż przy plaży w Mielnie. – Inspiracją do wszystkich powstających koncepcji jest przede wszystkim morze, plaża i otaczająca je natura. Do nich będą również nawiązywać faktury, wzory i kolory, tak aby każdy mieszkaniec penthousu mógł poczuć tu wyjątkową harmonię, spokój i jedność z otaczającą naturą i krajobrazem. Chcemy aby te przestrzenie były relaksującą oazą utrzymaną w klimacie luksusowych i designerskich nadmorskich apartamentów. Wszystko oczywiście z nowoczesnych materiałów najwyższej klasy. – powiedział Matteo Nunziati – autor koncepcji.


Projekt mediolańskich designerów zakłada dwie linie wykończenia wnętrz. Zarówno single jak i całe rodziny znajdą penthous odpowiadający ich potrzebom. Pierwsza koncepcja to przestronne lokum dla singli – coraz liczniejszej grupy nabywców. Kładą oni nacisk na komfort, detale i duże, otwarte przestrzenie pełniące funkcje salonu podczas spotkań towarzyskich. Drugie rozwiązanie to apartamenty rodzinne. Tu zdecydowanie większy nacisk został położony na większy salon i kuchnię, czyli miejsce gdzie często przebywa cała rodzina oraz inny podział pokoi. Warto wspomnieć, że każdy penthouse ma duży taras z pięknym widokiem na morze.

Więcej informacji na temat apartamentowca Dune można znaleźć pod adresem www.mielno-dune.pl

Rodzinny Penthouse Dune


Spotkanie z włoskimi projektantami: Marek Sietnicki (Mellon Architekci), Stein Christian Knutsen (MH-FG), Dinah Nunziati (Studio Matteo Nunziati), Matteo Nunziati

Penthouse Dune zaprojektowany pod kątem singla


Informacje o inwestorze:
Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach polskim, norweskim i francuskim. W ostatnich latach grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m2 gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez inwestora nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży, wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.
Poza prowadzonymi inwestycjami: Rezydencja Park i Dune, w planach inwestora znajduje się ogromny projekt Beach City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdą się m. in.: apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi rozległy kompleks planowany jest na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno, a w sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje pole golfowe uzupełnione przez Resort Hotel oraz rezydencje.


Z uwagi na duży zakres prowadzonych prac oraz szeroki horyzont czasowy planowanych realizacji, Mielno Holding – Firmus Group to istotny pracodawca w regionie. Skandynawska kultura organizacyjna oraz międzynarodowy kapitał są gwarantami solidności zatrudnienia. Społeczna odpowiedzialność Mielno Holding – Firmus Group to także aktywne angażowanie się w przedsięwzięcia kulturalne, sportowe i ekologiczne w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *