Effect Glass – szybki i terminowy dostawca szyb zdaniem producentów okien

Agencja badawcza Centrum Analiz Branżowych opublikowała właśnie kolejne badania dotyczące producentów okien i dostawców. Informacje dotyczą m.in. terminowości dostawców szkła. Firma EFFECT GLASS zajęła jedną z wiodących pozycji, zarówno pod względem szybkości dostaw, jak i ich terminowości.


Czas to pieniądz
Przyjęty i akceptowany przez ogół inwestorów termin dostawy okna wynosi z reguły około 2-3 tygodni. Zdecydowana większość klientów (ponad 50 %) nie chce czekać dłużej niż 21 dni na stolarkę okienną. Proces zakupu z reguły wygląda w ten sposób, że inwestor zamawia okna w salonie sprzedaży, następnie sklep zamawia produkty u producenta, który kupuje poszczególne elementy u dostawców, a po ich otrzymaniu zrealizuje zamówienie i gotowe wyroby wysyła do salonu, który zajmuje się montażem okien. Aby wszystko przebiegało sprawnie, należy przestrzegać ustalonych terminów. Producenci starają się, aby każdorazowo dotrzymać czasu wykonania zlecenia, a więc oczekują punktualnych dostaw zamówionych elementów od podwykonawców. Terminowość to jeden z najważniejszych elementów współpracy. Badania pokazują, że istotniejsza jest tylko jakość dostarczanego wyrobu.

Rezultaty badań
Ponad 60% producentów okien przyznało, że to właśnie czas dostawy odgrywa kluczową rolę przy wyborze oferty, a dla przeszło 80% oceniło wagę tego elementu na co najmniej 6 punktów, w skali od 1 do 7. Analiza badań pokazała, że firma Effect Glass jest jednym z najlepiej ocenianych dostawców szkła pod względem terminowości dostaw.

Źródło: CAB, Opinie producentów okien o dostawcach, kwiecień 2014 r.

Kolejne informacje ujawniły, jak oceniani są poszczególni dostawcy szyb jeśli chodzi o szybkość dostaw. Producenci okien najwyżej cenią pod tym względem firmę Press Glass , która otrzymała 4,7 punktów (w skali od 1 do 5). Tuż za nią uplasował się Effect Glass z oceną 4,55, a następnie Pilkington ze średnią 4,5. Warto wiedzieć, że noty całego segmentu dostawców szyb również wypadły bardzo pozytywnie.

Więcej informacji na temat raportu „Opinie producentów okien o dostawcach” (edycja  kwiecień 2014) na www.cab-badania.plEFFECT GLASS S.A. to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną. Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach
i w miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass to od września 2012r. jeden ze sponsorów klubu EFFECTOR KIELCE, grającego
w siatkarskiej ekstraklasie – PlusLidze.

Więcej informacji na www.effectglass.eu oraz www.facebook.com/pages/Effect-Glass-SA/598375886903482?ref=hl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *