Porady budowlane: Budowa domu czy kupno gotowej posiadłości?

Przy obecnych cenach nieruchomości, które wciąż utrzymują się na wysokim poziomie, wielu ludzi decyduje się na budowę domu. Jest to trudniejsza droga niż kupno gotowej nieruchomości, możemy jednak zaoszczędzić trochę gotówki.

Wiąże się to jednak z wieloma formalnościami i decyzjami. Warto zacząć od projektu domu i kupna działki budowlanej, na której powstanie nasza inwestycja na całe życie. Możemy oczywiście skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przygotują dla nas projekt.

Także kupno materiałów budowlanych nie należy do najłatwiejszych decyzji i jeśli powierzyliśmy budowę domu firmie budowlanej, warto konsultować z nimi takie zakupy.

Jeśli znamy na budownictwie i mamy niezbędne doświadczenie oraz umiejętności, możemy samodzielnie zająć się budową domu. Jest to jednak dość czasochłonne, więc dobrą alternatywą jest wynajęcie firmy budowlanej, która wykona wszystko za nas (wygodny sposób, lecz możemy sobie nie niego pozwolić tylko i wyłącznie, jeśli pieniądze nie stanowią przeszkody).

Jak widać, budowa domu nie jest wcale tania, lecz przy obecnych cenach nieruchomości i tak będzie to niższa cena, niż kupno gotowego domu.

grafika: sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *