Oras Eterna z rączką natrysku Oras Natura – zestaw który oszczędza za nas

Zamiana codziennych kąpieli w wannie na prysznic jest pierwszym krokiem ku oszczędnościom na rachunkach za wodę. Możemy jednak pójść o krok dalej. Montaż termostatycznej baterii Oras Eterna w zestawie z rączką natrysku Oras Natura pomoże nam zmniejszyć zużycie wody o 50%. Gdy zaufamy wbudowanemu w baterię przyciskowi EcoLed i ograniczymy czas trwania prysznica oszczędności mogą wynieść nawet ponad 1.800 zł w skali roku.

Patrząc na wciąż rosnące rachunki za wodę każdy z nas zastanawia się co można jeszcze zrobić aby zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach. Rezygnacja z codziennych kąpieli na rzecz prysznica jest krokiem w dobrą stronę – to jednak za mało. Na pomoc mogą przyjść nam nowoczesne i ekologiczne produkty.

Firma Oras ma w swojej ofercie technologicznie zaawansowaną linię Oras Eterna, która dba
o mniejsze zużycie wody za nas. Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przez Oras przycisku EcoLed. To właśnie on będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie i czas kończyć prysznic. Jeżeli kąpiel zostanie zakończona w ciągu 2 minut światło na baterii pozostaje zielone. Jeśli jednak po 2 minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać czerwonym światłem. Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Oczywiście, baterie Oras są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne użytkownikom, więc cały mechanizm eko i sygnalizację świetlną można wyłączyć w dowolnym momencie.

Bateria Oras Eterna w zabawny sposób zachęca nas do brania krótszych i przez to bardziej ekologicznych i ekonomicznych pryszniców. Dane mówią same za siebie – 4 osobowa rodzina, której członkowie codziennie korzystają z prysznica przy obniżeniu czasu kąpieli z 20 do 2 minut, może zaoszczędzić ponad 1.800 zł na rachunkach za wodę.

Jeżeli naprawdę zależy nam na oszczędnościach, powinniśmy połączyć termostatyczną baterię Oras Eterna z ekologicznym zestawem prysznicowym Oras Natura, który zużywa nawet o 50 % wody mniej. Rączka natrysku Oras Natura wyposażona jest w specjalny przycisk Eco. Jedno naciśnięcie przycisku natychmiast ogranicza pobór wody i energii, niezbędnej do jej ogrzania o połowę.

Firma Oras przeprowadziła testy tego ekologicznego i ekonomicznego zestawu składającego się z termostatycznej baterii Oras Eterna i rączki natrysku Oras Natura. Poniżej komentarze testujących zestawy osób:

„W naszej rodzinie czas który spędzamy pod prysznicem uległ widocznemu skróceniu – wcześniej spędzaliśmy  w kabinie prysznicowej 15-20 minut. Teraz po wypróbowaniu baterii Oras Eterna czas naszych kąpieli zmniejszył się do 4 minut lub nawet mniej. Jestem przekonana, że wpłynie to na duże oszczędności w rachunkach za wodę w dłuższym rozrachunku. Gdy ma się rodzinę składającą się z pięciu osób rachunki za zużycie wody stanowią istotną część naszych wydatków. Dzięki baterii Oras Eterna oszczędzanie stało się bardzo proste.”

„Bateria jest bardzo prosta w użyciu. Dzięki łatwemu w użyciu panelowi dotykowemu w szybki sposób można wyłączyć strumień wody, gdy nie jest ona potrzebna – np. gdy aplikujemy szampon. Możemy to zrobić nawet na bardzo krótką chwilę bez konieczności martwienia się o ponowne dostosowywanie mocy i temperatury wody.”

„To połączenie baterii Oras Eterna i zestawu natryskowego Oras Natura zmieniło zwyczaje kąpielowe w naszej rodzinie. Wcześniej wszyscy braliśmy długie prysznice, ale w trakcie testów nieuzasadnione marnotrawstwo wody w kabinie prysznicowej się skończyło. Bez tego doświadczenia w dalszym ciągu wylewalibyśmy niepotrzebnie litry wody
w trakcie codziennych kąpieli. Dla dzieci używanie tej baterii to czysta zabawa. Rywalizują ze sobą – kryterium jest długość kąpieli. Ten kto zmieści się w zielonym świetle wygrywa.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *