Winda w domu jednorodzinnym to nowoczesna propozycja dla wnętrz. Choć nie zyskała jeszcze statusu standardowego wyposażenia, coraz więcej osób rozważa jej instalację. Przeczytaj o korzyściach, kosztach i przepisach regulujących taki projekt.

Nowoczesne windy domowe – wygoda i komfort w zasięgu ręki

Windy w domach jednorodzinnych zyskują ostatnio dużą popularność. Wiąże się bezpośrednio z rozwojem technologii i większą dostępnością nowoczesnych rozwiązań na rynku. Dzięki własnej windzie możesz cieszyć się komfortem i wygodą, które do tej pory były zarezerwowane głównie dla budynków użyteczności publicznej.

Oferty firm, które budują i montują windy domowe, są naprawdę szerokie. Klient może wybierać pomiędzy małymi windami platformowymi oraz pełnowymiarowymi windami osobowymi. Z łatwością więc znajdziesz wariant, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Zwiększenie niezależności i mobilności

Instalacja windy to idealne rozwiązanie, jeśli budynek zamieszkują osoby starsze lub z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki windzie codzienne czynności stają się znacznie prostsze, a ich wykonanie – łatwiejsze.

Bezproblemowe przemieszczanie się pomiędzy piętrami eliminuje konieczność pokonywania przeszkód architektonicznych (np. stromych schodów), co znacznie ułatwia życie seniorom. Prostota dostępu do różnych poziomów budynku przekłada się na zwiększoną niezależność i mobilność mieszkańców. Nie ma wątpliwości, że korzystnie wpływa to na jakość życia wszystkich domowników.

Wartościowy design

Nowoczesne technologie pozwalają na integrację wind z aranżacją wnętrza. Różnorodne opcje personalizacji zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta. Co ważne, inwestycja w windę domową zwiększa wartość nieruchomości.

Dla potencjalnych nabywców czy najemców winda stanowi innowacyjny element. Odpowiednio zaprojektowana, staje się więc funkcjonalnym ułatwieniem i designerskim akcentem, który podkreśla nowoczesność i luksus.

Przepisy regulujące instalację windy w domu jednorodzinnym

Montaż windy w domu jednorodzinnym w Polsce podlega specyficznym przepisom budowlanym. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom tego udogodnienia. Przed przystąpieniem do instalacji windy konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Tylko kompletna dokumentacja techniczna gwarantuje, że montaż windy domowej proces będzie zgodny z polskim prawem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ważne jest:

  • dostosowanie projektu windy do specyfiki danego domu oraz
  • spełnienie wymagań dotyczących nośności konstrukcji budynku.

Eksperci z ROKALift przed przystąpieniem do realizacji dokładnie analizują warunki lokalne i specyfikacje techniczne. Dzięki temu przygotowane przez nich projekty są dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz zgodnie z wszelkimi przepisami prawnymi.

Koszty instalacji windy w domu jednorodzinnym

Ogólnie szacując, koszt montażu może wynosić od 20 do 100 tys. złotych, rzecz jasna w zależności od wymagań użytkowników i specyfikacji technicznej windy.

Główne czynniki, które wpływają na koszt montażu to rozmiar kabiny i ilość planowanych przystanków. Małe windy z mniejszą ilością funkcji wymagają relatywnie małego nakładu finansowego. Jeśli jednak zależy Ci na transportowaniu kilku osób, osoby leżącej lub dziecka w wózku, najlepszą opcją będzie montaż dużej windy z parą otwieranych drzwi.

Większe i bardziej rozbudowane projekty wiążą się też z większą inwestycją. Pamiętaj, że osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności przy kupnie i montażu windy mogą ubiegać się o refundację części kosztów z budżetu PFRON.

Wybierz niezawodną windę domową z katalogu ROKAlift

Winda w domu jednorodzinnym oznacza komfort, niezależność i bezpieczeństwo. Jej montaż to krok w stronę nowoczesności i trafna inwestycja w wartość nieruchomości. Renomowana firma ROKAlift jest partnerem, na którym możesz polegać w kwestii profesjonalnych wind dla domów jednorodzinnych. Zainstaluj windę ROKALift w swoim domu i ciesz się udogodnieniami, które zmienią Twoje życie na lepsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *