Po trudnej dla deweloperów zimie, każdy z nich z dużym optymizmem czekał na pierwsze w tym roku targi branżowe. Ponad 120 wystawców oraz kilka tysięcy zwiedzających pokazało, że na wiosnę rynek znów nabiera rozpędu. Zakończone w niedziele Targi Mieszkań i Domów organizowane przez spółkę Nowy Adres potwierdziły, że obecność zarówno deweloperów jak i osób szukających mieszkania jest obowiązkowa.

Podczas dwóch dni targowych swoje oferty przedstawiła większość deweloperów obecnych od lat na poznańskim rynku, jak i mniejsi inwestorzy, debiutujący z targową prezentacją. Nie zabrakło największych firm takich jak Nickel Development, Budimex Nieruchomości, Agrobex czy Ataner Po raz pierwszy na imprezie Nowego Adresu zaprezentowały się Asma Nieruchomości, Marcopolo Development, Mar-Gut, RGR Developer czy Terra Promessa Perfecta. Stoiska miały również banki, wydawnictwa branżowe oraz biura pośrednictwa nieruchomości. Słoneczna pogoda oraz tak wielu przedstawicieli branży spowodowało, że zwiedzający również nie zawiedli. – Tegoroczną edycję odwiedziło więcej gości, niż poprzednia imprezę, która odbyła się zeszłej jesieni. Już od godziny 10 w sobotę pojawiły się tłumy. Pokazuje to, że Targi Mieszkań i Domów są dla wielu osób cały czas najważniejszym źródłem informacji o rynku nieruchomości – przekonuje Grzegorz Zieliński, organizator targów.

Podczas targów zadebiutowały także nowe inwestycje. – Nasza nowa propozycja to dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 65,15 mkw, z zadaszonymi tarasami w Skórzewie. Drugi debiut to Osiedle Kameralne II w Szczepankowie, gdzie powstaną połączone garażami domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 104,8 mkw – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk. Nie zabrakło również promocyjnych ofert. Deweloperzy prześcigali się w gratisowych dodatkach i promocjach cenowych. – Wybrane mieszkania w inwestycji Nowe Winogrady proponowaliśmy za 5.150 zł brutto za mkw. Upust rzędu 790 zł na mkw. przyciągnął uwagę wielu klientów – mówi  Michał Wawrzyniak, dyrektor poznańskiego oddziału firmy Murapol S.A. Również spółka Linea zaproponowała zniżkową ofertę. – Jest to 6 nowych typów domów, 3 z serii Etiuda i 3 o nazwie Sonata o powierzchni od 98 do 104. mkw w Nowej Osadzie Leśnej Ruczaj. Ich promocyjna cena to odpowiednio 399 tys. zł i 416 tys. brutto. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, co zaowocowało pierwszymi rezerwacjami – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. W opinii deweloperów jak i specjalistów branży powrócił trend, potwierdzający duży popyt na gotowe już mieszkania. – Większość targowych gości pytała o mieszkania gotowe. Posiadamy takie lokale na Osiedlu Wiśniowym, tym samym mogliśmy spotkać oczekiwaniom gości targowych. Większość z nich zapowiedziała swoją obecność na najbliższych, sobotnich „drzwiach otwartych”. Zauważamy również, że na każdej następnej edycji targów klienci są coraz bardziej wyedukowani i konkretni – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketing spółki Twoje M. Duża frekwencja zwiedzających spowodowała, że nie narzekali zarówno inwestorzy osiedli domów jednorodzinnych jaki i deweloperzy budujący większe kompleksy mieszkaniowe. – Pomimo zimowego zastoju na rynku pierwotnym, nasze oferta cieszyła się sporym uznaniem. W przypadku Osiedla Kalinowego zadziałało obniżenie cen mieszkań do poziomu programu Rodzina na Swoim. Natomiast zainteresowanie inwestycją w Swarzędzu jest z pewnością następstwem szybkich postępów w budowie – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor ds. handlowych Kalbud Developer.

Zwiedzający mogli skorzystać z porad, analiz poznańskiego rynku, przejrzeć aktualne oferty kredytów hipotecznych czy zapoznać się z nową ustawą deweloperską podczas towarzyszących targom konferencji tematycznych. Kolejne targi mieszkaniowe w Poznaniu odbędą się już w połowie kwietnia tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *