Na terenie inwestycyjnym Grupy Deweloperskiej Łowiccy postępują prace związane z rozbudową Rodzinnych Ogrodów. Łagodny przebieg zimy sprawia, że ich intensywność wyprzedza przyjęty harmonogram. Deweloper zapewnia, że do połowy lutego inwestycja będzie doprowadzona do stanu surowego.

Budowa Rodzinnych Ogrodów rozpoczęła się15 listopada 2014 roku. Inwestycję tworzy 8 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, każdy o powierzchni 122 mkw. z własnym garażem i otwartym ogrodem. W ciągu pierwszego miesiąca prac powstały fundamenty i ściany poszczególnych budynków. Aktualnie trwają z kolei prace zbrojarskie elementów żelbetowych oraz stropów, których montaż odbędzie się w ostatnim tygodniu stycznia. Zamiast budowy tradycyjnego stropu typu „Teriva”, deweloper postawił na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest użycie stropu typu filigran. Wybór ten został uwarunkowany chęcią zachowania żelbetowo – ramowego charakteru konstrukcji. Jak zauważa Łukasz Łowicki, prezes zarządu Grupy Deweloperskiej Łowiccy, takie działanie niesie za sobą szereg trwałych korzyści. – Użycie stropów typu filigran pozwoli zachować dobrą sztywność budynków oraz zniweluje prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek pęknięć w obrębie ich konstrukcji w przyszłości – stwierdza Łowicki. Zastosowanie solidnych i nowoczesnych metod budownictwa jest wręcz konieczne przy tak dynamicznych postępach prac.

Na początek lutego zaplanowane jest położenie dachów. Po ich montażu inwestycja zostanie doprowadzona do stanu surowego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, kolejnym etapem prac będzie budowa ścian wewnętrznych. Osoby decydujące się na wcześniejszy zakup domu mają do tego czasu możliwość skorzystania z możliwości zmiany układu pomieszczeń na parterze i pierwszym piętrze budynku. Deweloper zapewnia, że za sprawą sprzyjającej aury pogodowej termin zakończenia prac budowlanych ulegnie znacznemu przyspieszeniu.

Nowoczesny projekt Grupy Deweloperskiej Łowiccy powstaje w centralnej części Plewisk przy ulicy Wiosennej. W ofercie dewelopera pozostały jeszcze 4 domy, których cena waha się od 489 999 do 509 999 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *