Budowa wymarzonego domu jest jak długa, piękna podróż. Na każdym jej etapie powinniśmy starannie dobierać kompanów – fachowców. To właśnie od nich w dużej mierze zależy komfort budowy.

Aby przejść jak najbezpieczniej etap budowy dachu, w pierwszej kolejności powinniśmy rozejrzeć się za wykfalifikowanym dekarzem. Dzięki temu budowa dachu nie będzie wymagała od nas potężnych nakładów energii, oszczędzimy sobie także sporą dawkę stresu.

Termin u wykonawcy najlepiej zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo Ci najlepsi już na początku sezonu mają kalendarze wypełnione zleceniami. Warto więc dokonać wyboru dekarza zanim jeszcze zdecydujemy się na wybór materiału na pokrycie, dzięki temu będziemy mogli skorzystać z jego doświadczenia i wybrać optymalne rozwiązania. Dobrze również, aby zatrudniony przez nas fachowiec uczestniczył w odbiorze prac ciesielskich, aby już na tym etapie wyeliminować potencjalne błędy.

Kryteria wyboru dekarza

Zanim zdecydujemy się na wybór ekipy warto przeprowadzić szczegółową rozmowę z właścicielem firmy dekarskiej. Zapytajmy o staż pracy dekarzy, którzy będą pracować na naszym dachu, oraz o ich kwalifikacje i ukończone kursy. Dowiedzmy się też, czy firma posiada odpowiedni sprzęt do prac dekarskich oraz koniecznie sprawdźmy referencje od dotychczasowych Inwestorów!

W dzisiejszych czasach pomocny w wyborze dekarza może okazać się również Internet. Jeżeli mamy mało czasu, możemy skorzystać z wyszukiwarki dekarzy na portalu www.superdekarz.pl. Z bazy ponad 700 dekarzy można wybrać fachowca w pobliżu miejsca budowy. Szczególnie godni polecenia są dekarze z Certyfikatem BRAAS, których wysoki poziom wykonywania dachu został zweryfikowany przez producenta.

Dekarz, aby zdobyć Certyfikat BRAAS musiał odbyć minimum dwa szkolenia specjalistyczne organizowane przez firmę Monier Braas, oraz dodatkowo poddać wykonany przez siebie dach weryfikacji przez doradcę technicznego producenta pod kątem poprawności wykonania. Dzięki temu mamy pewność, że Certyfikat trafił tylko w ręce sprawdzonych fachowców, którym można zaufać – mówi Marek Podeszwa, koordynator Programu Certyfikacji Dekarzy i doradca techniczny firmy Monier BRAAS.

Szczegółowa umowa oraz gwarancja!

Jeżeli już zdecydujemy się na wybór ekipy dekarskiej pamiętajmy o dopełnieniu wszelkich formalności. W umowie zawieranej z firmą dekarską powinniśmy zawrzeć m. in. dokładny zakres i harmonogram prac, cenę za usługę i ewentualne koszty dodatkowe jakie mogą się pojawić podczas budowy. Warto również uwzględnić zapis o ewentualnych karach za opóźnienia oraz informację o gwarancji.

Trud włożony w znalezienie wykwalifikowanego dekarza, na pewno zaprocentuje jak już zamieszkamy w wybudowanym domu. Wysokiej jakości produkty w rękach wykfalifikowanego dekarza to gwarancja budowy dachu nie sprawiającego najmniejszych problemów przez dziesiątki lat. A spokój i bezpieczeństwo, to w dzisiejszych czasach wartości nie do przecenienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *