Nowoczesne tapety to bogate wzornictwo, kolorystyka oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Współczesnym trendem w aranżacji jest traktowanie tapety jako akcentu we wnętrzu.

W przeszłości tapeta pokrywała większość ścian. Jej wybór spowodowany był przede wszystkim względami praktycznymi. Nic tak nie maskowało mankamentów i nierówności, jak barwna tapeta. Niestety, bardzo często ilość wzoru i faktury przytłaczała, wskutek czego pomieszczenia stawały się mniejsze niż w rzeczywistości. Dziś jest inaczej.

Tylko jedna ściana

Nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów pozwala na większą kreatywność w urządzaniu wnętrza. Dowolnie możemy łączyć wzory, faktury, kolory, uzyskując zaskakujące efekty. Różny typ pokryć ścian sprawia, że we współczesnym wnętrzu nie ma mowy o nudzie i monotonni. Dzięki pokryciu tapetą tylko jednej ściany lub jej elementu, możemy zwrócić uwagę na konkretną przestrzeń we wnętrzu. Tapeta może optycznie wydłużyć, podwyższyć lub uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Naturalna

Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, z współczesnych tapet można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Luksusowy jedwab, żakard, czy naturalne włókno agawy mogą zdobić dziś nasze ściany nadając im eleganckiego charakteru. Nie dość, że wyglądają przepięknie, to są w pełni biodegradowalne, dzięki czemu nasze wnętrze stanie się bardziej ekologiczne. Producenci tapet dbają, aby produkty były przyjazne dla środowiska. Pasty drukarskie używane przez belgijskiego producenta OMEXCO są na bazie wody, tzn. nie zawierają rozpuszczalników, które są szkodliwe dla zdrowia i atmosfery. Ponadto OMEXCO zrezygnowało z tapet winylowych, których głównym komponentem jest ropa naftowa.

Zabawa światłem

Za pomocą tapety możemy bawić się kolorem i światłem. Tapety OMEXCO zawierają kryształki Swarovskiego, drobinki szkła, czy naturalnych kamieni. Dzięki odpowiedniemu szlifowi składniki te pomagają wydobyć unikalne refleksy świetlne, zmieniając swoje oblicze pod wpływem promieni słonecznych.

Tapeta pełni rolę estetyczną, ale również funkcjonalną, stanowiąc idealne rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza. Potrafi podkreślić całość aranżacji, spójnie połączyć projekt lub nadać mu pewien kontrast. Jest doskonałym instrumentem w naszych rękach, który pozwala na wyrażenie własnej osobowości w naszym domu.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *