Polska Architektura 2010 – głosowanie rozpoczęte

Z początkiem marca 2011 roku na stronach internetowych wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL ruszył plebiscyt na najciekawsze wydarzenia w polskiej architekturze minionego roku

Plebiscyt Polska Architektura XXL rozgrywany jest w tym roku już po raz trzeci. Redakcja wortalu oraz zaproszeni eksperci wytypowali spośród zgłoszeń 54 najważniejsze obiekty i wydarzenia 2010 roku. Wybór jest naprawdę imponujący – w sumie o głosy walczyć będzie ponad pięćdziesięciu kandydatów w dziewięciu kategoriach.

Ilość propozycji w poszczególnych kategoriach jest zróżnicowana. Niektóre obiekty walczyć będą o głosy w kilku kategoriach. Są też takie, jak krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego czy hala sportowa w Bytomiu, które znalazły się w plebiscycie już po raz drugi. W roku ubiegłym były 'kandydatami w budowie’, a do użytku oddane zostały w 2010 roku.

W zamierzeniu twórców wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL projekt „Polska Architektura XXL” ma być próbą skatalogowania najważniejszych osiągnięć polskiej architektury każdego roku. Formularz głosowania i prezentacje kandydatów można znaleźć na dole strony głównej. Głosowanie potrwa do 5 maja.

Wortal WWW.SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL istnieje od 2001. Powstał przy okazji prezentacji w Polsce wystawy laureatów nagrody Pritzkera – uważanej za architektonicznego Nobla. Serwis jest w tej chwili jednym z największych, branżowych mediów zajmujących się w Polsce tematyką architektoniczną. Oprócz bieżącego informowania o aktualnościach w polskiej i międzynarodowej architekturze, prezentowania najciekawszych realizacji oraz publicystyki architektonicznej, redakcja serwisu organizuje też szereg specjalnych przedsięwzięć, takich jak: „Festiwal Filmów o Architekturze”, happening „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” (wspólnie z Muzeum Architektury we Wrocławiu) czy wspomniany wyżej projekt „Polska Architektura XXL”.

 

Fot.1

W kategorii „Kultura i nauka” oraz „Ekologia” o uznanie internautów ubiega się Centrum Nauki Kopernik w Warszawie autorstwa RAr2 Laboratorium Architektury

Fot.2

Siedziba firmy Schüco Polska w Siestrzeni pod Warszawą autorstwa biura Formo 3 Architekci startuje w kategorii „Ekologia”

Fot.3

W kategorii „Biura” wytypowany został biurowiec firmy Roedl & Partner w Gliwicach autorstwa katowickiego biura medusa group.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *