Piła do cięcia pustaków – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pustaki z ceramiki cechują się dużą trwałością, przy czym są jednocześnie podatne na pęknięcia i pokruszenie. Z uwagi na gabaryty, cięcie pustaków wymaga ogromnej precyzji, w innym przypadku stosunkowo łatwo może dojść do zniszczenia materiału. Poza tym prace budowlane z wykorzystaniem pustaków charakteryzuje pewna rytmiczność, co wymaga zachowania odpowiedniej dynamiki i wydajności. W tym celu nowoczesne firmy budowlane i remontowo – budowlane decydują się na zakup pił do cięcia pustaków mających wpływ na szybką realizację delegowanych zadań.

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Jakie są podstawowe rodzaje pił do cięcia pustaków?
  • Czym różnią się od siebie maszyny do cięcia pustaków
  • Na co zwrócić uwagę kupując piłę do pustaków?

SPIS TREŚCI

  • Maszyny do cięcia pustaków – rodzaje
  • Piła do pustaków – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Maszyny do cięcia pustaków – rodzaje 

Z uwagi na różnorodność materiałów ceramicznych oraz technologii przyjętych w danym zakładzie, dystrybutor sprzętu budowlanego, którego oferta przedstawiona jest na stronie https://www.norwit.pl, stara się zapewnić jak największy dostęp do maszyn i urządzeń, zapewniając tym samym kompleksową obsługę osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych.

W tym kontekście niezbędne jest dostarczenie klientom szeregu maszyn do cięcia pustaków, których podział uwzględnia różnice konstrukcyjne, źródło napędu oraz sposób obsługi.

Piły do cięcia pustaków:

  • Piły stołowe do pustaków;
  • Piły taśmowe do pustaków;
  • Piły do cięcia pustaków 900-1000mm

Piły stołowe do pustaków 

Piła stołowa umożliwia szybkie i dokładne cięcie pustaków dzięki wykorzystaniu tarczy ustawionej prostopadle do blatu roboczego. Piły stołowe do cięcia pustaków odznaczają się stosunkowo prostą konstrukcją, co gwarantuje ich niezawodność skuteczność i wszechstronność. Widać to na przykładzie piły stołowej SPN 700 Eco z tarczą diamentową KSP700, która z równym powodzeniem posłuży do cięcia bloczków betonowych, cegieł, a nawet kamieni naturalnych.

Piły taśmowe do pustaków 

W przypadku urządzeń tego typu zastosowany został inny typ przeniesienia napędu, a także zmianie uległ ruch roboczy, z obrotowego na posuwisty. W tym celu wykorzystano brzeszczot, dzięki czemu przecinarka umożliwia precyzyjne prowadzenie linii cięcia.

Piły do cięcia pustaków 900-1000mm 

Maszyny tego typu odznaczają się stabilność i odporność na odkształcenia, co ma ogromne znaczenie w przypadku obróbki materiałów o znacznych gabarytach. Jest to zasługa między innymi zastosowania wzmocnienia w postaci masywnej i sztywnej stalowej ramy. Tarcza o średnicy nawet 1000 mm umożliwia cięcie na głębokości do 3800 mm, jak to jest w przypadku np. piła stołowa do pustaków i kamienia Tyrolit TME 1000.

Piła do pustaków – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór optymalnej piły do pustaków powinien uwzględniać kilka podstawowych parametrów technicznych, a także specyfikę wykonywanych prac.

Parametry wyboru maszyny do cięcia pustaków:

  • Rodzaj materiału poddawanego obróbce;
  • Głębokość cięcia;
  • Długość cięcia;
  • Średnica tarczy;
  • Moc silnika.

W przypadku przedsiębiorstw, realizujących duże projekty, warto rozważyć zakup maszyn profesjonalnych, odpornych na większe obciążenia. W każdym razie opłaca się nawiązać stałą współpracę z renomowanym dystrybutorem, co w przyszłości ułatwi dobór części zamiennych i ewentualną obsługę serwisową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *