PURMO INSPIRUJE

W nowoczesnych domach i mieszkaniach królują typowe płaskie grzejniki płytowe, które na dobre wyparły standardowo montowane niegdyś grzejniki żeberkowe. Są bardziej oszczędne i wydajne, tłumaczymy sobie – lecz sentyment za klasycznymi „żeberkami” pozostał.

Klasyczne żeliwne kaloryfery nie sprawdzają się w nowoczesnych, energooszczędnych systemach ogrzewania. Przede wszystkim ze względu na dużą pojemność wodną. Ogrzewanie dużych ilości wody zasilającej typowe żeliwne grzejniki jest po prostu mało ekonomiczne i dużo kosztuje użytkowników instalacji. Na szczęście dla zwolenników klasycznych żeberek, na rynku można znaleźć grzejniki kolumnowe, np. Purmo Delta – z wyglądu bardzo podobne do starych żeberkowych „kaloryferów”.
Na pierwszy rzut oka grzejniki kolumnowe Purmo Delta wyglądają jak klasyczne grzejniki żeberkowe, jednak w budowie i jakości zupełnie ich nie przypominają. Grzejniki kolumnowe Delta są wykonane ze stali i spawane w innowacyjnej technologii laserowej. Dzięki temu łączenia pozostają całkowicie niewidoczne i nie poddają się korozji. Przekrój poprzeczny kolektorów w kształcie litery D sprawia, że wydajność grzejników kolumnowych Purmo jest o wiele wyższa niż standardowych grzejników o podobnym kształcie.

Pasują nawet do najbardziej nietypowych wnętrz
Grzejniki kolumnowe Purmo Delta są bardzo elastyczne jeśli chodzi o wymiary. Producent oferuje je w wyjątkowo szerokiej gamie rozmiarów – zarówno wysokości, jak i długości. Można dobrać również szerokość grzejnika Delta – od 2 do aż 6 kolumn w przekroju bocznym. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania niestandardowej długości oraz wysokości grzejnika dopasowanego dokładnie do indywidualnych wymiarów pomieszczenia, wysokości okna itp. Kolumny mogą również zostać ustawione pod kątem lub w formie półkola. Tego typu rozwiązania sprawdzają się świetnie w niestandardowych pomieszczeniach, z nieregularnie ułożonymi ścianami lub wykuszami okiennymi. Ponadto grzejniki Delta mogą zostać podłączone do instalacji zarówno od dołu, jak i z boków. Dzięki temu z łatwością dopasujemy nowy grzejnik do wymiarów starej instalacji.

W stylu loft
Tradycyjne żeberkowe grzejniki łączą się także z wnętrzami w stylu industrialnym. W tego typu wnętrzach dominuje przestrzeń oraz surowe  materiały wykończeniowe: cegła, beton i metal. W otwartej przestrzeni nie ma miejsca na przypadkowe grzejniki. Tu sprawdzą się dekoracyjne kolumny grzejnika Delta w kolorze neutralnym,  metalicznym lub wykonane z „surowej” stali (zabezpieczonej jedynie bezbarwnym lakierem).
W klasycznym lofcie o dużej otwartej przestrzeni grzejniki kolumnowe Delta idealnie dopasują się do charakteru i stylistyki wnętrza. Będą podkreślały jego surowy, ascetyczny charakter, a przy tym zapewnią wyjątkowo wysokie moce grzewcze, wystarczające do ogrzania otwartego pomieszczenia z wysokim sufitem.

Standardowe ceny i wymiary:
Delta Laserline
Ceny: od 208 zł netto do 13 700 zł netto
Moce: od 173 do 13871 W
Wymiary standardowe: wysokość od 155 do 3000 mm, szerokość od 90 do 2935 mm,
inne wymiary dostępne na zamówienie
Kolor: standardowo biały RAL 9016, inne kolory dostępne na zamówienie

Delta Twin M
Ceny: od 2424 do 3483  zł netto
Moce: od 753 do 1762 W
Wymiary standardowe: wysokość od 1000 do 2000 mm, szerokość 500 lub 600 mm
Kolor: standardowo biały RAL 9016, inne kolory dostępne na zamówienie

O Purmo
Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Silna i stabilna pozycja rynkowa powoduje zaangażowanie koncernu w ciągłe inwestowanie w jakość i innowacje. Największa fabryka koncernu mieści się w Rybniku.

www.purmo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *