Choć wspomnienia z wakacji nie pozwalają zapomnieć, że lato niemalże za nami, wcale nie oznacza to, że nie czeka nas gorąca jesień. Wszystko za sprawą jesiennych promocji i oferty deweloperskiej przygotowanej na Targi Mieszkań i Domów, które w weekend 8-9 września odbędą się w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tegorocznej imprezie bierze udział blisko 120 wystawców. Wśród nich znajdziemy deweloperów, agencje nieruchomości, banki i doradców finansowych. Organizatorem targów jest Nowy Adres S.A.

Co czeka odwiedzających MTP?

Targi są wyjątkową okazją dla wszystkich zainteresowanych zakupem nowego lokum, gdyż w jednym miejscu i czasie mogą zapoznać się z pełną ofertą nieruchomości w Poznaniu i okolicach. Prócz szerokiej liczby wystawców na zwiedzających czeka Przewodnik Targowy z zaznaczonymi nowymi inwestycjami, dopiero co wprowadzonymi do sprzedaży. Znajdą się w nim również kupony rabatowe, ponieważ z godnie z tradycją Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu, wielu wystawców przygotowało specjalne oferty, rabaty i unikalne promocje. By ułatwić poszukiwania odwiedzającym targi, organizator przygotował szczegółową mapę Poznania z naniesionymi na nią inwestycjami wszystkich wystawców i numerami ich stoisk. Jak co roku dostępny będzie bezpłatny album „Album Inwestycji Mieszkaniowych – Poznań i okolice, jesień 2012”. Prócz szczegółowego opisu inwestycji znajdzie się w nim kompendium „Jak kupić mieszkanie?”. Zainteresowani również w tym roku będą mogli wziąć udział w prelekcjach i seminariach, które będą się odbywały przez dwa dni trwania imprezy targowej.

Co oferują deweloperzy?

Na Targach Mieszkań i Domów nowyadres.pl, UWI Inwestycje S.A. zaprezentuje mieszkania w obiektach, które już niebawem zostaną oddane do użytku. Pierwszą lokalizacją jest Malta Nowa, przy ul. Inflanckiej w Poznaniu, w której dostępne są lokale o powierzchni od 31 mkw. do 130 mkw. (w opcji łączonej), w cenie od 6.200 zł brutto za mkw. – Wielu klientów nie chce, bądź nie może czekać kilkanaście miesięcy aż inwestycja zostanie zrealizowana, dlatego poszukują mieszkań już gotowych. W swojej ofercie mam jeszcze mieszkania w budynkach, które dopiero co uzyskały pozwolenie na użytkowanie. To doskonała oferta skierowana do osób, które chcą się wprowadzić od zaraz – mówi Beata Borkowska, specjalista do spraw sprzedaży UWI Inwestycje S.A. Ponadto deweloper pojawi się z ofertą mieszkań w inwestycji Batory II na Piątkowie, w której dostępne są lokale o powierzchni od 24 do 108 mkw (w opcji łączonej). Mieszkanie w tej lokalizacji można nabyć w cenie od 6.000 zł brutto mkw.

Swoją ofertę na targach zaprezentuje również Linea, deweloper budujący kompleks mieszkaniowy w podpoznańskiej Dąbrówce. Poza inwestycją „Osada Leśna” deweloper zaprezentuje także najnowszą propozycję – inwestycję „Dąbrówka – Leśna Polana”. Składa się ona z domów jednorodzinnych szeregowych o powierzchniach od 81 do 105 metrów kw oraz mieszkań typu FORMA (od 72-76 m2). Klienci mogą wybrać swój dom spośród 6 różnych typów. Do każdego domu przynależy ogródek oraz garaż lub miejsce parkingowe. – Najtańszy dom oferujemy obecnie już za 372 tys. złotych. Mieszkania natomiast (od 72m2) są w cenie 289 tys. zł. Koszty eksploatacji naszych nieruchomości są dużo niższe niż koszty utrzymania domu w centrum- mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. Mieszkania i domy szeregowe są swego rodzaju kompromisem między kosztownymi domami wolnostojącymi, a mieszkaniem w typowym bloku – dodaje.

Doceniający walory mieszkania pod Poznaniem, powinni zainteresować się ofertą firmy Skaland. Deweloper zaprezentuje swoją najnowszą inwestycję Osiedle Świerkowa Polana II – Zainteresowanym podmiejskimi mieszkaniami proponujemy lokale z własnym ogrodem w wyjątkowej cenie od 246 tys zł., które dostępne są w programie „Rodzina na swoim”. Dodatkowo we wszystkich oferowanych nieruchomościach w standardzie nasi klienci otrzymują instalację „inteligentnego domu” pozwalającą zarządzać mieszkaniem za pomocą m.in telefonu komórkowego. – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. W tej lokalizacji deweloper oferuje również mieszkania 3 oraz 4-pokojowe, o powierzchni do 72 mkw, każde z 2 miejscami postojowymi i ogrodem. Ponadto deweloper proponuje domy w zabudowie szeregowej w inwestycji Nowe Koninko. Segment w tej lokalizacji można nabyć już za 399.900 zł brutto z działką, a w standardzie jest m.in. przyłącze do kominka, drewniany taras, wiata garażowa, duże okna typu patio z przesuwnymi drzwiami i roletami zewnętrznymi w każdym pomieszczeniu. Ponadto parapety marmurowe, videodomofony i nowoczesne ogrzewanie z piecem kondensacyjnym.

Specjalną ofertę na targi przygotowała obchodząca w tym roku swoje 20-lecie Agencja Inwestycyjna. Na osiedlu Żurawiniec Park, przy ulicy Błażeja w budynkach nr 11B i 11C, w której ostatnie mieszkania dwupokojowe są oferowane w cenie 4990zł/m2. W pozostałych budynkach, ceny zaczynają się od 5.400zł/m2. Deweloper obniżył także ceny mieszkań na Sołaczu, w budynku CASA FONTE. Komfortowe mieszkania w kameralnym budynku są oferowane w cenie 6950zł/m2, a dodatkowo tylko dla gości targowych, deweloper przygotował specjalne rabaty. Promocyjne ceny firma oferuje także w najnowszej inwestycji na Piątkowie w budynku na os. Batorego 41A.- Obecnie nieruchomość zamknięta jest stropem oraz oknami. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Teraz ceny mieszkań w tej inwestycji zróżnicowane są w zależności od położenia i wielkości mieszkania i wynoszą od 6100 zł do 6800 zł za mkw. – mówi Bożena Taflińska – Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. – Mieszkania w okazyjnej cenie będzie można kupić tylko do końca września. – dodaje.

Hala targowa otwarta będzie dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 17.00. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 10 zł. Sponsorami imprezy są firmy Family House, PBG Erigo i Ataner.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *