Własne apartamenty nad morzem to dla kobiet sukcesu przestrzeń do relaksu, ale też pracy

Własny apartament nad morzem to coś więcej niż osobista przestrzeń na wakacje. To połączenie prestiżu z przyjemnością. Wyznacznik sukcesu i wysokiej pozycji społecznej, dostępny dla kobiet, które osiągnęły w życiu bardzo wiele. Posiadanie apartamentu zlokalizowanego w znanym nadmorskim kurorcie potwierdza życie na wysokim poziomie. Wymagające kobiety, które cenią luksus decydują się na inwestycję Dune w Mielnie. Wśród kobiet, które już kupiły tam apartament są m.in. prezes banku, właścicielka prestiżowej firmy odzieżowej oraz artystka Filharmonii Poznańskiej.

Moda na wakacyjne apartamenty dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej, gdzie zamożni ze świata sztuki, finansów i showbiznesu, przynajmniej na kilka miesięcy w roku przenoszą się do swoich letnich rezydencji, położonych w najbardziej ekskluzywnych miejscowościach wypoczynkowych. Odpoczywają, nadrabiają liczne zaległości towarzyskie, ale też pracują na swoich tarasach, mając przed oczami panoramę pofalowanej morskiej tafli.

Bałtyk na topie
Zamożni Polacy do niedawna swoje pieniądze lokowali w zagraniczne nieruchomości zlokalizowane wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Costa del Sol, najbogatsi wybierali drogie Lazurowe Wybrzeże. Dzisiaj modnych regionów, w których warto mieć „drugi dom” jest więcej, a obok zagranicznych kurortów, coraz częściej wymieniane są także te rodzime, w których nie brakuje luksusowych inwestycji na prawdziwie światowym poziomie.

Po latach fascynacji odległymi, zagranicznymi kurortami, zamożne Polki ponownie odkrywają Bałtyk i decydują się na zakup prestiżowych nieruchomości wakacyjnych właśnie w Polsce. Swoje luksusowe apartamenty nad polskim morzem mają wpływowi politycy i kobiety sukcesu ze świata finansów, sportowcy, celebryci. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Już od wielu lat bałtyckie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Europie. Kurorty takie jak Sopot czy Jurata od lat są synonimem prestiżu. Pierwszy na przełomie wieków uchodził za najbardziej luksusowe miejsce do wypoczynku w tej części Europy, z torem wyścigów konnych i statusem uzdrowiska. Jurata z kolei nabrała statusu wyjątkowego kurortu, od kiedy co roku wypoczywają tam kolejni prezydenci Polski.

Na przestrzeni ostatnich lat inne miejscowości także urosły do rangi kurortów. Znaczne zmiany widać m.in. w Mielnie, które dzięki współpracy lokalnego samorządu i prywatnych inwestorów staje się z roku na rok jednym z najbardziej uporządkowanych i estetycznych miast nad Bałtykiem. Wyróżnia je m.in. szeroka, czysta plaża, wygodne zejście nad morze bezpośrednio z promenady, oraz naturalne otoczenie wydm i sosnowych lasów umiejętnie połączone z planami najnowocześniejszej zabudowy przestrzennej.

Dune – styl życia i przyjemność inwestowania
Biały piasek polskich plaż i charakterystyczny zapach morskiej bryzy przyciągają nad polskie morze nie tylko wakacyjnych turystów. Swój apartament chce mieć tu wiele zamożnych osób, i to nie tylko na lato. Stąd najbardziej prestiżowe inwestycje planowane są przez deweloperów, jako całoroczne obiekty wysokiej klasy. Czego szukają wymagające kobiety sukcesu z różnych branż od finansowej po świat kultury? Wbrew pozorom wcale nie palącego słońca i ciepłego morza. Cenią sobie przede wszystkim spokój, dlatego wiele z nich wypoczynek celowo planuje przed lub po szczycie sezonu. Doceniają urok polskiego wybrzeża niezależnie od pory roku i pogody. Chcą tu jednak nie tylko odpoczywać. Ich pozycja zawodowa często pozwala na pracę poza miastem, więc przenoszą swoje biuro nad morze, by tu z dala od miejskiego zgiełku, tworzyć i czerpać inspirację  z otoczenia.

Polskie Saint Tropez
Jak zauważają kobiety, które już kupiły apartamenty w mieleńskiej inwestycji Dune to także dobrze ulokowane pieniądze. Dlaczego? Bo Mielno ma szansę stać się jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów nad Bałtykiem. Wzorem elitarnych rejonów wypoczynkowych na południu Europy czy w słonecznej Kalifornii również polskie Wybrzeże wprowadza wysokie standardy. Władze lokalne zaczynają dbać o estetykę i przestrzeń publiczną. Stawiają na jakość, a nie ilość turystów. Atrakcyjność Mielna podnoszą także plany prywatnych inwestorów. Firma Mielno Holding – Firmus Group, która realizuje apartamentowiec Dune, planuje tu także największy i najbardziej prestiżowy projekt na całym Wybrzeżu. Beach City to zlokalizowana na 36 hektarach nowa, luksusowa dzielnica, jaka powstanie w Mielnie pomiędzy morzem, a jeziorem Jamno. Zaplanowano rezydencje z parkami, centrum rekreacji, prestiżowe hotele, restauracje, deptaki i port jachtowy Całość będzie żyjącą cały rok inwestycją, która nada polskiemu Wybrzeżu zupełnie nowy wymiar.

Luksusowe apartamenty to styl życia
Całoroczny będzie także projekt Dune, który zostanie oddany do użytku w 2012 r. To jeden
z elementów, który obok lokalizacji przy plaży, wyróżnia apartamentowiec. – Kobiety zamożne, które na co dzień są prezesami, managerami oczekują, że ich apartament nad morzem będzie miał dostęp do wszelkich usług zawsze, kiedy tylko będą miały ochotę się do niego wybrać. Stąd, w Dune zaplanowaliśmy czynne cały rok SPA i restaurację – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group.

Inwestycja łączy w sobie przemyślaną koncepcją urbanistyczną z ciekawą, niebanalną architekturą i wysokim standardem. Wszystkie apartamenty w momencie odbioru będą gotowe do zamieszkania i prawie wszystkie będą miały bezpośredni widok na morze. Większość apartamentów ma powierzchnię ok. 30 – 53 m², ale klientki zainteresowane większym metrażem, znajdą tam również kilka dużych, ponad 100 m² penthousów, których projekt wykończenia, dobór ekskluzywnych materiałów oraz nadzór nad realizacją powierzono mediolańskiemu studio designerskiemu – Matteo Nunziati, znanemu z projektów w Dubaju, Emiratach Arabskich czy Weronie.

Szczegółowe informacje o apartamentowcu Dune są dostępne na stronie:
www.mielno-dune.pl

Informacje o inwestorze:
Holding – Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach polskim, norweskim i francuskim. W ostatnich latach grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m² gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez inwestora nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży, wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.
 
Poza prowadzonymi inwestycjami: Rezydencja Park i Dune, w planach inwestora znajduje się ogromny projekt Beach City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdą się m. in.: apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi rozległy kompleks planowany jest na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno, a w sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje pole golfowe uzupełnione przez Resort Hotel oraz rezydencje.

Z uwagi na duży zakres prowadzonych prac oraz szeroki horyzont czasowy planowanych realizacji, Mielno Holding – Firmus Group to istotny pracodawca w regionie. Skandynawska kultura organizacyjna oraz międzynarodowy kapitał są gwarantami solidności zatrudnienia. Społeczna odpowiedzialność Mielno Holding – Firmus Group to także aktywne angażowanie się w przedsięwzięcia kulturalne, sportowe i ekologiczne w regionie.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *