Osiedle Tęczowe – ostatnia szansa na zakup mieszkań w programie Rodzina na Swoim

Od nowego roku w Warszawie Rodzina na swoim może zniknąć zupełnie

Grudzień może być ostatnim miesiącem, kiedy uda się jeszcze kupić w Warszawie mieszkanie w programie „Rodzina na swoim”. To dlatego, że co kwartał zmniejszają się limity rządowego programu. Mieszkania w kredycie z dopłatą znajdziemy jeszcze na Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach.

Każdy, kto chciałby zakupić mieszkanie w popularnym programie „Rodzina na swoim” po obowiązującej jeszcze stawce 6.435 zł za m kw., powinien się pospieszyć. Grudzień 2011 może być ostatnią chwilą na decyzję i możliwość zakupu mieszkań w tej cenie. Od nowego roku cięcia mogą być jeszcze większe.

Z początkiem 2012 r. stawki „Rodziny na swoim” mogą zostać ponownie obniżone w związku z wygaszaniem programu. Całkowicie zniknie on z końcem przyszłego roku. Spadki zaczęły się już latem. Jeszcze w wakacje limit wynosił 9.800 zł za m kw., we wrześniu spadł do 7.011 zł, natomiast od października wynosi już tylko 6.435 zł za m kw. Po kolejnym obniżeniu limitu, które nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2012 r., kupienie mieszkania w ramach „Rodziny na swoim” w Warszawie będzie praktycznie niemożliwe.

– Zainteresowanie programem „Rodzina na swoim” nadal jest ogromne. Dla wielu osób to ważne, aby zdążyć kupić mieszkanie w kredycie z dopłatą, szczególnie, że dodatkowym problemem przy kredytach może być rekomendacja S, która wejdzie od 1 stycznia – wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan.

Mieszkania z pierwszego etapu Osiedla Tęczowego stołeczny deweloper przekazuje już klientom. Klucze do swoich mieszkań odebrali mieszkańcy pierwszych 4 budynków. Mieszkania w kolejnych 6 budynkach będą sukcesywnie przekazywane właścicielom. Osiedle charakteryzuje kameralna zabudowa – w każdym budynku powstają jedynie 22 mieszkania. Te na parterze mają własne, duże ogródki, pozostałe – balkony. Budynki zostały zaprojektowane w niskiej zabudowie – mają tylko 4 kondygnacje. Architektura i plan całego osiedla są bardzo spójne: wyróżnia je modernistyczna, prosta linia budynków, klinkierowe wykończenia fasad oraz połączenie stali i szkła na balkonach.

W niedalekim sąsiedztwie ul. Szczęsnej i Techników, gdzie zlokalizowane jest osiedle, znajdują się centra handlowe jak m.in. Blue City, Reduta czy Castorama, ale także tereny zielone nad Stawem Koziorożca czy w parku na Szczęśliwicach. Dobra jest także komunikacja, która opiera się nie tylko na komunikacji miejskiej, ale też podmiejskich pociągach: niedaleko jest stacją PKP i SKM.

W ramach projektu zabudowy firma Dolcan sprzedała za symboliczną opłatą część zlokalizowanej działki na potrzeby dzielnicy Włochy. W pobliżu osiedla powstała nowoczesna ogólnodostępna przychodnia zdrowia, niebawem zostanie oddana do użytku. Szczegółowe plany mieszkań: www.dolcan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *