Niezależnie od tego, czy nasz dach ma 5 czy 15 lat warto przygotować go do nadchodzącej zimy, czyli sprawdzić szczelność newralgicznych punktów dachu, stan koszy dachowych, akcesoriów dachowych oraz udrożnić rynny.

Sezonowy przegląd dachu warto zlecić profesjonalnej firmie, gdyż nie wszystkie usterki, jesteśmy w stanie zauważyć przy samodzielnych oględzinach, a lekceważenie nawet niewielkich niesprawności może zakończyć się trwałym uszkodzeniem dachu i narazić nas na spore koszty remontu. Taki przegląd nie zajmuje dużo czasu, a ewentualne poprawki to zwykle kwestia kilku dni. Szczególnie warto przyjrzeć się obróbce komina i koszy dachowych. Podczas takiego przeglądu firma dekarska sprawdzi również czy dachówki są prawidłowo poprzypinane (ochroni to dach przed wiatrem), czy rynny są drożne i prawidłowo zamontowane, a w razie konieczności zamontuje zabezpieczenia przeciwśniegowe. Sam koszt takiej usługi nie jest duży, a zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, na pewno warto poświęcić czas na taki przegląd – mówi SUPERDEKARZ Tomasz Święty z firmy IZO-BAU.

Dobrze zabezpieczony dach zagwarantuje, że intensywne deszcze, silny wiatr lub zalegający na dachu śniegu nie będzie zagrażał zniszczeniem izolacji czy konstrukcji dachu. A z kolei drożne i prawidłowo zamontowane rynny ochronią naszą elewację przed zanieczyszczeniem.

Inwestorzy indywidualni, którzy posiadają dach pokryty dachówką BRAAS w tym sezonie mają szansę wygrać przegląd dachu, biorąc udział w konkursie organizowanym przez portal superdekarz.pl. Aby zdobyć nagrodę wystarczy sfotografować swój dach oraz wymyślić hasło go reklamujące – w tym przypadku szczególnie liczy się pomysłowość i poczucie humoru uczestnika. Zdjęcie wraz z hasłem należy przesłać do Organizatora do 23 września. Szczegóły na stronie www.superdekarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *