Łódź Fundacji We Are Water wpłynęła na Ocean Indyjski

Bruno and Willy Garcia z powodzeniem kontynuują swoją przygodę w Barcelona Word Race pod patronatem Fundacji We Are Water.

30 stycznia w południe załoga Fundacji We Are Water biorąca udział w Barcelona Word Race przekroczyła południk z Przylądkiem Dobrej Nadziei, a niedługo potem – Przylądek Igielny, stanowiący umowną granice pomiędzy Oceanem Atlantyckim oraz Indyjskim. Dla startujących w wyścigu był to jeden z kluczowych momentów podczas zmagań z żywiołem oraz własnymi słabościami.

Po tym etapie regat, załoga łodzi We Are Water będzie kontynuowała rejs w ekstremalnych warunkach przez kolejne mile morskie na Oceanie Południowym. Materiał video prezentujący strategię rejsu przez Ocean Południowy dostępny jest pod linkiem: http://www.wearewater.org/es/galer%C3%ADa-multimedia_79524?category=148477&item=154238

Na początku lutego, po kilku dniach przemieszczania się w bardzo dobrym tempie, łódź braci Garcia napotkała na mniejszy wiatr i musiała poczekać na bardziej sprzyjające żegludze warunki. Czujemy się dobrze, mamy pozytywne nastawienie i jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Łódź również jest w doskonałym stanie technicznym. Mieliśmy przez chwilę drobne problemy, ale sytuacja został opanowana. Paradoksalnie, łódź, która płynie przez świat z przesłaniem podnoszenia świadomości na temat niedoborów wody na świecie, miała awarię w zakresie systemu jej oczyszczania. Na szczęście szybko pokonaliśmy trudności. Żeglowanie bez dostępu do wody pitnej jest wręcz niemożliwe. To zdarzenie również dało nam do myślenia na temat przesłania, które nam przyświeca – skomentowali Bruno i Willy Garcia.

Załoga We Are Water płynęła już w okolicach miejsc, gdzie Fundacja zaangażowała się w realizację projektów, współpracując z innymi organizacjami: Oxfam Intermon oraz UNICEF. Działania te miały miejsce w krajach afrykańskich.

Kolejne dni wyścigu były bardzo udane dla braci Garcia. Jeśli będą utrzymywać podobne tempo, mogą być spokojni o dobry wynik końcowy.

Klasyfikacja na dzień 5 lutego:

1. Cheminées Poujoulat (B.Stam/J.LeCam), 13,914 mile od mety

2. Neutrogena (G.Altadill/J.Muñoz), 189.5 mile od lidera

3. Gaes (A.Corbella/G.Marín) 1 145.2 mile od lidera

4. Renault Captur (J.Riechers/S.Audigane) 1 432.7 mile od lidera

5. WE ARE WATER (Bruno Garcia and Willy Garcia) 2 014.5 mile od lidera

6. One Planet One Ocean (A.Gelabert/D.Costa) 2 660.1 mile od lidera

7. Spirit of Hungary (N.Fa/C.Colman) 3 126.6 mile od lidera

Hugo Boss (A.Thompson/P.Ribes), wycofał się z wyścigu z powody złamanego masztu.

Postępy łodzi można śledzić na stronie: www.wearewater.org

Fundacja We Are Water

Fundacja We Are Water istnieje od 2010 roku. Postawione zostały przed nią dwa główne cele. Pierwszym z nich jest podnoszenie świadomości wśród społeczności i instytucji oraz dyskusja na temat konieczności stworzenia nowej kultury korzystania z zasobów wodnych, pozwalającej na jej sprawiedliwą dystrybucję. Drugim celem Fundacji jest przeprowadzanie akcji, łagodzących negatywne skutki nieodpowiedniego korzystania z zasobów wodnych na świecie. We Are Water podejmuje działania w najbiedniejszych miejscach na świecie, pomagając w rozwoju infrastruktury, edukując, wdrążając wiedzę na temat zdrowia i higieny, a także prowadząc badania.

Więcej informacji na: www.wearewater.org

Barcelona World Race

Barcelona World Race to regaty dwuosobowych załóg, płynących nieprzerwanie dookoła świata. Wyścig jest częścią IMOCA Ocean Masters World Championship. Został stworzony przez Fundację Barcelona Oceanic Navigation (FNOB) i szybko stał się jej najbardziej reprezentatywnym projektem. Wystarczyły zaledwie dwie edycje (2007/08 i 2010/11), żeby te regaty stały się jednymi z ważniejszych w świecie żeglarstwa. To nie tylko wydarzenie sportowe, ale również doskonała platforma do nagłaśniania projektów oraz inicjatyw podejmowanych przez fundację, założoną w 2005 roku. Jej patronami są Town Hall, Feria, Port Authority oraz Chamber of Commerce of Barcelona – organizacje zaangażowane w promowanie działań związanych ze sportem, przemysłem, a także upowszechniającym żeglarstwo.

Więcej informacji na: www.barcelonaworldrace.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *