Minimalistyczna przestrzeń, przestronna i nowoczesna kabina prysznicowa, posadzka pozbawiona wysokiego brodzika – takie elementy coraz częściej pojawiają się we współczesnych łazienkowych trendach. Siłą rzeczy więc zainteresowanie kabinami walk intensyfikuje się, pojawiając się w coraz większej liczbie domów, a nawet mieszkań. Czy jednak rezygnacja z klasycznego podziału na strefy rzeczywiście niesie z sobą wyłącznie korzyści? Komu kabiny walk in szczególnie przypadną do gustu? Jakie mogą mieć wady?

1. Czym wyróżniają się nowoczesne kabiny walk in?

2. Najważniejsze zalety pryszniców walk in

3. Czy kabiny walk in mają jakieś wady?

W jakich aranżacjach sprawdzą się stylowe kabiny prysznicowe typu walk in? Choć najczęściej przedstawiane są w odsłonach nowoczesnych i minimalistycznych, tak naprawdę sprawdzą się w wielu wariantach. Nawet jeśli w twoim guście są wnętrza retro czy rustykalne, gładkie tafle szkła w połączeniu z profilami i płytkami w wielu różnych kolorach zyskają oryginalny charakter i będą świetnie komponować się z całością.

Czym wyróżniają się nowoczesne kabiny walk in?

Na początku trzeba jednak ustalić, czym właściwie są nowoczesne kabiny walk in. Tym mianem określa się charakterystyczne półotwarte strefy kąpielowe, które nie stanowią odrębnej kabiny, a pozostają oddzielone od reszty łazienki jedynie cienką szklaną ścianką. Nie ma tu żadnych drzwi ani barier architektonicznych, dlatego rozwiązanie jest cenione nie tylko za walory wizualne, ale również użytkowe.

W ofercie producentów znajdziesz różne warianty pryszniców walk in. Najczęściej mają one typowe wymiary, na przykład 70 x 70 cm, choć dużą popularnością cieszą się także zdecydowanie obszerniejsze konstrukcje.

Najważniejsze zalety pryszniców walk in

Osoby decydujące się na kabinę walk-in przeważnie skupiają się na wielu zaletach tego rozwiązania. Jakie są te najważniejsze?

Przede wszystkim, prysznic walk in doskonale pasuje do każdej łazienki, niezależnie od jej stylu czy rozmiaru pomieszczenia. Mitem jest stwierdzenie, że potrzebujemy dużego metrażu. Takie rozwiązania z powodzeniem instaluje się także w bloku.

  • Łatwość czyszczenia – Czyszczenie kabin walk-in jest łatwe i przyjemne. Nie trzeba szorować trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo, wybierając prysznic z polimerową powłoką, Twoja łazienka będzie lśnić czystością!
  • Trwałość – Kabina walk-in ma prostą konstrukcję, co sprawia, że jest wyjątkowo trwała i służy przez wiele lat.
  • Wygoda – Użytkownicy prysznica walk-in doceniają go za wygodę. Taka kabina jest szeroka, bezpieczna i idealnie nadaje się również dla rodzin z dziećmi lub starszych osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Czy kabiny walk in mają jakieś wady?

Choć kabina walk-in posiada wiele zalet, warto pamiętać, że nic ani nikt nie jest doskonały. Również prysznic bez drzwi ma pewne wady.

  • Konieczność przygotowania posadzki – Montaż kabiny walk-in wymaga odpowiedniego przygotowania posadzki, co powinno być uwzględnione na etapie początkowym remontu łazienki. Jeśli chcesz zastąpić tradycyjny prysznic brodzikiem otwartym, musisz liczyć się z koniecznością właściwego wypoziomowania podłogi, co jest kluczowe dla uzyskania pożądanego efektu.
  • Temperatura – Kabinę z drzwiami łatwiej utrzymać w cieple niż otwarty prysznic walk-in, dlatego łazienki z kabinami bez drzwi powinny być odpowiednio ogrzewane.
  • Problemy z wentylacją – W łazience, gdzie planujesz zamontować kabinę walk-in, należy zadbać o sprawność wentylacji, aby skutecznie usuwać parę wodną, która może się gromadzić w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *