Gotowe zestawy mebli łazienkowych – czy to dobry pomysł?

Przy kolejnym etapie wykańczania łazienki najważniejsze są meble. Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ładne, zaprojektowane pod nas. Coraz więcej osób decyduje się na gotowe zestawy niż meble modułowe lub własne projekty. Dlaczego tak jest i czy to faktycznie dobry wybór? O tym poniżej.

Zalety gotowych zestawów

Kompletne, przygotowane przez producenta zestawy mebli łazienkowych są przed wszystkim tańsze od tych, projektowanych pod nasze wymagania. Nie dość, że są zrobione tak, aby były jak najbardziej użytkowe, to jeszcze można je bardzo łatwo zamontować i zdemontować w przypadku ewentualnej przeprowadzki. Zdecydowanie zmniejsza to cenę takiego zestawu, ponieważ odchodzą nam koszta projektanta, montażu… Nie musimy się także martwić o to, czy któryś element będzie do siebie pasował czy też nie – wyposażenie łazienkowe zaprojektowane jest tak, aby każda szuflada, każda szafka czy każdy uchwyt współgrały ze sobą stylistyką i praktycznością. Kluczem do tego jest dobre zrobienie wymiarów swojej łazienki. Takie gotowe zestawy sprawdzą się szczególnie do większych łazienek, w których nie musimy walczyć o każdy wolny centymetr przestrzeni. W ofertach wielu sklepów z wyposażeniem dostępne są zarówno meble w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym – dopasowane do naszych gustów.

Co zamiast kompletów?

Gotowy zestaw mebli do łazienek jest zdecydowanie wygodniejszy i tańszy, ale nie jest to jedyna opcja na wystrój naszej łazienki. Innym wyborem są meble modułowe. Są one dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie chcemy ograniczać swojego wyboru tylko do proponowanych przez sklepy gotowych pakietów. To także świetny sposób na podkreślenie naszego indywidualizmu i dostosowanie mebli pod nasze potrzeby. Jednak decyzja na meble modułowe wiąże się z większymi kosztami i czasem – trzeba dobrze pomyśleć nad tym, co do siebie będzie pasowało. Jeszcze innym wyborem przy urządzaniu łazienek jest zaprojektowanie mebli od podstaw, na wymiar. Polecane jest szczególnie przy łazienkach o nietypowym kształcie, gdzie liczy się każdy kąt do zagospodarowania. Niestety, jest to wariant najdroższy, bo płacimy nie tylko za projektanta i montaż, ale także za użyte materiały, obróbkę… Koszta są dużo większe niż te przy gotowych zestawach. Znacznie wydłuża to także czas pracy.

Najlepsze rozwiązanie

Przy urządzaniu łazienki najbezpieczniejszym i najmniej kosztownym wyborem jest gotowy zestaw mebli do łazienek. Znacząco zmniejsza to koszty i jest przede wszystkim wygodne, ponieważ nie musimy zajmować się planowaniem, rozważaniem nad stylem, doborem materiałów, wykonaniem. możesz sprawdzić nowoczesne i funkcjonalne meble łazienkowe na defra.pl. Z pewnością znajdziesz zestaw idealnie pasujący do twojego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *