Bateria Oras Eterna nagrodzona statuetką TopBuilder

Ekologiczna bateria łazienkowa Oras Eterna została nagrodzona statuetką TopBuilder. Najnowszą linię armatury marki Oras wyróżniono za wysoką jakość i innowacyjność. Eterna to pierwsza w Polsce bateria, która kolorowym światłem sygnalizuje, czy poziom zużycia wody jest ekologiczny.

Nagrody wręczono podczas finałowej gali 6 grudnia w Warszawie. Tegoroczny konkurs TopBuilder to już czwarta edycja plebiscytu organizowanego przez miesięcznik „Builder”. Celem plebiscytu, obejmującego produkty dla budownictwa, jest wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i wyróżniających się na tle branży rozwiązań.

Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza, wiceprzewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Techniki Badawczej i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, ocenia produkty pod kątem jakości, parametrów technicznych oraz wpływu na podniesienie energooszczędności i bezpieczeństwa w budynkach domowych, komercyjnych i przemysłowych. W tegorocznej edycji Oras jest jedyną firmą z branży armatury, która otrzymała nagrodę.

– Wyróżnienie TopBuilder to zarówno uznanie w oczach branży, jak również wyraźny sygnał, że zmienia się podejście Polaków do ekologii. Zaczynamy konkretnie działać wprowadzając do naszych mieszkań i biur ekologiczne rozwiązania. Tego typu myślenie cechowało dotychczas Skandynawię skąd wywodzi się marka Oras, ale postawy proekologiczne, chcemy zaszczepić także wśród Polaków. Myślę, że nam się udało – mówił w czasie gali Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Zwycięzca konkursu, bateria Eterna to linia technologicznie zaawansowanych produktów dbających o mniejsze zużycie wody. Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie w produktach – komunikującego się z użytkownikiem – przycisku EcoLed. Za pomocą diody bateria sygnalizuje czy kąpiel pod prysznicem jest ekologiczna – wówczas światło świeci się na zielono, czy też trwa za długo – i wtedy EcoLed miga czerwonym światłem. Po upływie 4 minut bateria automatycznie odcina dopływ wody. Oczywiście, ponieważ bateria ma być przede wszystkim przyjazna, automatyczne odcięcie wody i mechanizm świetlny można wyłączyć.  W skład linii wchodzi termostatyczna bateria natryskowa oraz wannowo-natryskowa.

TopBuilder to kolejne wyróżnienie przyznane w tym roku firmie Oras. Marka ma już na koncie nagrodę w konkursie Łazienka – Wybór Roku 2011 dla zestawu prysznicowego Oras Hydra. Linię doceniono za wzornictwo, jakość i innowacyjne rozwiązania.

Więcej na temat działania baterii Oras Eterna: http://www.oraseterna.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *