Osiedle Magenta na finiszu

Firma Dolcan zakończyła realizację pierwszego etapu osiedla domów jednorodzinnych Magenta. Inwestycja powstała w Rembertowie. Osiedle tworzyć będzie 15 domów w zabudowie szeregowej. W pierwszym etapie wybudowano 9 segmentów.

Inwestycję tworzą domy w zabudowie szeregowej, każdy o powierzchni 169 m kw., z poddaszem i garażem w obrębie budynku. Poszczególne segmenty są ogrodzone, i oddzielne od siebie. Każdy z nich posiada własny ogródek. – Przystępne metraże oraz ogródki powodują, że domy chętnie wybierają rodziny z dziećmi – informuje Anna Sitnik, z-ca dyrektora działu sprzedaży w firmie Dolcan. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma INVEST PL. W chwili obecnej gotowych jest 9 domów, drugi etap – kolejne 6 segmentów, zostanie oddany do użytku jeszcze przed zimą.

Osiedle zaprojektowała pracownia AGK Architekci. Wyróżnia je prosta, modernistyczna architektura i geometryczna harmonia. Każdy z segmentów charakteryzuje systematyczny układ, dużo prostokątnych form zarówno w samej bryle budynku, jak i w układzie płyt na elewacji. Kompleks utrzymany jest w kolorystyce: bieli i spokojnego beżu, z elementami grafitowymi.

Symetryczny jest także układ pomieszczeń wewnątrz domów: na parterze zaplanowano duży salon i kuchnię, na piętrze 4 sypialnie i 2 łazienki. Domy wyróżniają także duże przeszklenia, dzięki czemu pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone.

Osiedle Magenta powstało u zbiegu ul. Pilarzy i Roty, w centrum Starego Rembertowa. Okolicę tworzą domy jednorodzinne, w niskiej willowej zabudowie. Inwestycja firmy Dolcan jest jednym z nielicznych nowych projektów w tej dzielnicy.

W pobliżu osiedla, przy ul. gen. Antoniego Chruściela „Montera”, znajdują się tereny i obiekty rekreacyjne należące do Akademii Obrony Narodowej, z których korzystać mogą okoliczni mieszkańcy. Do dyspozycji są m.in. basen, hala sportowa, siłownia, gabinet odnowy biologicznej i sala do sportów walki. W niedalekiej odległości znajduje się także Las Rembertowski chętnie wykorzystywany, jako miejsce odpoczynku i rowerowych wycieczek. Osiedle Magenta położone jest także w pobliżu stacji kolejki SKM, co zapewnia bardzo dobrą komunikację z centrum Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *