W tygodniu na przełomie lipca i sierpnia na placu budowy nowego mostu w Toruniu pojawiły się kolejne stalowe elementy estakad, więcej zieleni oraz nowe torowiska i parkingi.

Prace w obrębie podpory centralnej w nurcie Wisły skupiały się na zbrojeniu i szalowaniu kolejnych jej elementów oraz przygotowaniu wzmocnień wokół podpory. Na placu do scalania łuków nadal trwają prace przy zbrojeniu i szalowaniu podstawy pod tory ślizgowe. W tej części placu budowy w ostatnich dniach zmontowano również rusztowania, podpory tymczasowe i elementy stalowe łuków. Pomalowano także ich powierzchnię.

Po prawej stronie Wisły prace drogowe koncentrowały się na przygotowaniu podłoża pod nowe torowiska tramwajowe przy ulicy Lubickiej. Zespawano również szyny tramwajowe,
a część ułożono na gotowym podłożu z kruszywa. Na estakadach i łącznicach na prawym brzegu rzeki trwa montaż oraz spawanie konstrukcji stalowych, szalowanie oraz betonowanie. Na Estakadzie Żółkiewskiego zakończono montaż szalunku kolejnej podpory.

Po lewej stronie Wisły wykonawca rozpoczął prace nad urządzaniem terenów zielonych
w obrębie inwestycji. Na terenie pomiędzy ulicą Kmicica a Trasą Wschodnią została posadzona trawa. Przy ulicy Lipnowskiej trwa przygotowywanie podłoża pod kolejne odcinki jezdni i nowe parkingi.

Na przełomie lipca i sierpnia na budowie nowego mostu w Toruniu zużyto 1367 m3 betonu
i 132 tony stali zbrojeniowej. Na budowie pracowało w sumie 325 osób mając do dyspozycji 128 sztuk ciężkiego sprzętu budowlanego.

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *