Ghelamco pozyskał głównego najemcę w prestiżowym biurowcu Senator

PKN Orlen, jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej, zostanie głównym najemcą w prestiżowym biurowcu Senator w Warszawie.

Firma wprowadzi się do budynku zaraz po jego ukończeniu, czyli w 2012 Umowę wynajmu podpisano na 5 lat. W procesie negocjacji PKN Orlen wspierała agencja Colliers International.

Cieszymy się, że część powierzchni w jednym z najnowocześniejszych i najlepiej położonych w stolicy budynków biurowych zostanie zagospodarowana przez największą polską spółkę. To doskonałe połączenie – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo – Wschodnią. Na parterze inwestycji, który zostanie przeznaczony na strefę usługową, powstanie kawiarnia PKN Orlen działająca pod marką Stop Cafe oraz Stop Bistro Cafe. Decyzja PKN Orlen o wynajmie powierzchni w Senatorze potwierdza wyjątkowość tego projektu, który od samego początku cieszył się zainteresowaniem ze strony najemców. Do tej pory w budynku powierzchnię wynajęły takie firmy jak Rabobank Polska, Athlon Car Lease Poland i De Lage Landen wchodzące w skład znanej na całym świecie Grupy Rabobank – dodaje van der Torlen.

Senator jest jednym z najbardziej wyjątkowych i unikalnych budynków biurowych w Polsce. Inwestycja firmy Ghelamco Poland powstaje przy ulicy Bielańskiej w historycznej części Warszawy, która od blisko 300 lat związana jest z najważniejszymi instytucjami finansowymi i dużymi firmami. W XVIII wieku zlokalizowana była tu Państwowa Mennica, w ostatnich latach zaborów rosyjski Bank Narodowy, a od 1924 roku Bank Polski.

Unikalna architektura inwestycji nawiązuje do oryginalnego gmachu Banku Polskiego. Bryłę projektu opracowano na planie dawnego budynku, a jego elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Miejscem szczególnym w Senatorze będzie Atrium, którego centralna ściana poddana zostanie renowacji, dzięki czemu odzyska oryginalny wygląd frontowej ściany historycznej sali kasowej Banku Polskiego. Wyeksponowanie zabytkowej ściany pozwoli na umieszczenie w tym historycznym miejscu oryginalnej tablicy Banku Polskiego z 1924 r. W Atrium znajdzie się również fragment przeszklonej podłogi, przez którą będzie można oglądać pozostałości mennicy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z XVIII wieku. Wszystkie prace zostały uzgodnione z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Inwestycja zlokalizowana jest w samym sercu Warszawy w pobliżu Ratusza, w sąsiedztwie siedzib Citibanku, BRE Banku oraz innych biurowców z siedzibami międzynarodowych firm takich jak np. BNP Paribas Lease Group, Colliers International, Cushman & Wakefield, Gide Loyrette Nouel czy McKinsey. Doskonała lokalizacja, dostęp do środków komunikacji i pobliska stacja metra

źródło: www.otwarty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *