Łazienki coraz bardziej przypominają obrazy malarskie z okresu kubizmu, głównie przez wykorzystanie geometrycznych motywów w aranżacji przestrzeni. Duże wzory na płytkach, półokrągłe kabiny prysznicowe, czy kwadratowe kształty baterii umywalkowych to elementy, które tworzą przestrzeń nowoczesnej łazienki. W ten trend wpisują się również baterie firmy Oras.

Stożki, walce, kule, trójkąty, to najmodniejsze kształty, które znajdziemy w wannach, umywalkach czy armaturze. Nawiązują do form kubistycznych. Arywiści tego nurtu, z Pablo Picasso na czele, przyglądali się przedmiotom przez pryzmat kształtu – koła, kwadratu, trójkąta. Starali się dotrzeć do samej natury przedmiotu. Dzisiejszy design wykorzystuje te cechy w aranżacji przestrzeni. Mocne wyraźne formy, lub delikatne kształty nadają pomieszczeniom eleganckiej prostoty, a jednocześnie artystycznej fantazji.

Koło, czysta harmonia
Harmonijny, lekki i zwiewny. Kształt doskonały. Można bawić się jego formą, wielkością, kolorystyką. Dobrze wyglądają różnej wielkości okręgi na błyszczących, gładkich płytkach. Idealne koła znajdziemy także wśród modeli armatury. Na przykład, inspirowana tym kształtem bateria z ekskluzywnej kolekcji Il Bagno Alessi Dot, sprawia, że strumień wody wypływa z niej jak z wodospadu. Idealna dla miłośników oszczędnego designu i naturalnych form. Zaprojektowana została w słynnym włoskim domu projektowym Alessi.

Łączymy kształty
Jeśli zdecydujemy się na geometryczną umywalkę, wybierając bardziej masywne kształty, jak kwadrat, czy prostokąt warto pomyśleć o baterii, która wraz z nią stworzą całą kompozycję aranżacyjną. Oras Cubista to linia zaprojektowana właśnie w duchu kubizmu: podstawa to walec, a wylewkę tworzą prostokąt i trójkątne boki. Te wyraźne kształty widać szczególnie w modelu bezdotykowym. Doskonałym uzupełnieniem tak zaaranżowanej przestrzeni będą dodatki: kwadratowe czy okrągłe świeczki lub prostokątne dozowniki na mydło.  

Prosta linia
Równie dobrze do wnętrza o wyrazistej geometrii dobrać możemy łagodną linię armatury. Obłe kształty lub proste linie. Taka jest bateria natryskowa Cubista oparta na kształcie walca. Wąska i długa o metalicznym kolorze, wyraźnie osadzona na ścianie sprawia, że przestrzeń prysznica wygląda czysto, wręcz ascetycznie.

Łagodne trójkąty
Zwolennicy geometrii złamanej łagodniejszą linią, mogą wybrać baterie z luksusowej serii zaprojektowanej przez słynnego Stefano Giovannionego, to kolekcja Oras Il Bagno Alessi One. Przypomina w budowie kształt trójkąta
o łagodnych liniach. Pasuje do wnętrz pastelowych, miękkich kształtów umywalki czy wanny. Mistrz sztuki użytkowej, znany z oryginalnych kreacji, tym razem w swoim projekcie nawiązał do naturalnych form.

O firmie Oras:
Firma Oras powstała w Finlandii w 1945 roku. Od lat jest liderem w projektowaniu i produkcji armatury łączącej ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design. Działa w 18 krajach Europy. W Polsce obecna jest od 1998 roku. Posiada 3 fabryki: w Finlandii, Norwegii i Polsce. Jednym z kluczowych założeń, którymi kieruje się firma jest dbałość o środowisko. Producent posiada w ofercie baterie jednouchwytowe, termostatyczne i bezdotykowe, pozwalające w łatwy i przyjazny sposób oszczędzać wodę i energię. Firma współpracuje ze znanymi projektantami m.in. włoskim domem projektowym Alessi.
Jakość produktów Oras potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *