Mieszkań w Zielonej Górze nie zabraknie. Prym w budowie wiedzie Ekonbud-Fadom, który już zapowiedział oddanie kilku inwestycji na 2016 r. Natomiast jeszcze w bieżącym roku Zielona Góra wzbogaci się o 111 mieszkań przy ul. Obywatelskiej.

Spore zainteresowanie mieszkaniami w dużej mierze spowodowane jest programem „Mieszkanie dla Młodych”. Rządowa dopłata zachęciła wielu nowych nabywców do zakupu lokali z rynku pierwotnego. – MdM się sprawdził. Wielu klientów kupuje mieszkania, bo umożliwia im to dopłata. – podsumowuje Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Gotowe i na ukończeniu

Mieszkania gotowe do odbioru są m.in. przy ul. Emilii Plater i Obywatelskiej. Kilka lokali dostępnych jest również przy ul. Suwalskiej. Z koleina osiedlu Aquarium pod koniec września br. zakończono I etap inwestycji, w ramach którego powstało 100 mieszkań. Cena rozpoczyna się od 3400 zł za mkw.

Przy ul. Obywatelskiej na osiedlu Dominopark przyszli nabywcy mogą liczyć na 111 mieszkań o metrażu od 46 do 114 mkw. Inwestycja ma zostać oddana pod koniec grudnia br., a ceny lokali będą wahały się między 3550 a 3865zł za mkw.

W planach

Sporo inwestycji planowanych jest na 2016 r. –Budujemy niemal cały czas, w 2014 r. oddaliśmy kilkaset mieszkań, a w 2016 r. także ukończymy duże projekty. Rosnące zainteresowanie klientów skłania nas ku temu, by planować nie tylko w perspektywie dziś, ale i kolejnych lat. To świadczy o naszej stabilności. – mówi Woźnica-Letka.

Jak deklaruje deweloper pod koniec marca 2016 r. zakończy się rozbudowa osiedla Viniarnia Home przy ul. Moniuszki. Łącznie powstanie 186 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 mkw. oraz hale garażowe z miejscami postojowymi i garażami. Cena za mkw. będzie mieściła się w przedziale 3850-3950 zł.

W sierpniu 2016 r. zakończy się także rozbudowa inwestycji przy ul. Staszica. Osiedle Polan wzbogaci się o 241 lokali o metrażu od 33 do 113 mkw. Podobnie jak na osiedlu Viniarnia Home powstanie hala garażowa. Identyczna jest również cena za mkw. Z koeli na osiedlu Dominopark w 2015 r. ma zostać oddany kolejny budynek, a budowa całego kompleksu zakończy się w 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *