Jubileuszowa kolekcja mebli z okazji 50 lat współpracy IKEA z Polską

ÖJVIND, SKOGHULT, HENTORP – pod tymi tajemniczymi nazwami kryją się meble z jubileuszowej kolekcji IKEA. W krakowskim oddziale sklepu wprowadzenie nowej serii – dla uczczenia 50-lecia współpracy z Polską – zbiegło się z otwarciem pierwszego piętra sklepu.

Na mieszkańców Krakowa w maju czeka jeszcze jedna niespodzianka, której pomysłodawcą jest sam Ingvar Kamprad. Jest to kupon rabatowy, który trafi do skrzynek pocztowych mieszkańców Krakowa i okolic.
Aby skorzystać z kuponu o wartości 20 zł, klienci nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków – wystarczy, że przyjdą do sklepu IKEA. Jest to pierwsza w historii firmy akcja dystrybucyjna przygotowana w Polsce na tak ogromną skalę. Realizacja kuponów rabatowych na produkty IKEA oznacza prezent dla Polaków o łącznej wartości około 180 mln zł. Kupon jest podziękowaniem za 50 lat owocnej współpracy z Polską. Będzie można go wykorzystać w krakowskim oddziale sklepu m. in.: na jubileuszową kolekcję mebli dostępną na nowo otwartym piętrze sklepu.
Kupony sprezentowane przez IKEA krakowianie będą mogli wykorzystać również na jubileuszową kolekcję mebli dostępną na nowo otwartym piętrze sklepu.

Do tej pory krakowski oddział IKEA był najmniejszym sklepem w Polsce. Teraz do dyspozycji klientów IKEA Kraków został oddany nowy showroom, o powiększonej powierzchni, która wynosi około 6.200 m2. Przestrzeń ta, pozwoliła rozszerzyć ograniczony do tej pory asortyment meblowy. Dodatkową atrakcją piętra jest restauracja, która mieści 500 miłośników szwedzkich kulinariów.
By pomóc klientom odnaleźć się w nowych, większych przestrzeniach nasi pracownicy wskazują drogę i ułatwiają znalezienie poszukiwanych towarów. Dodatkowo przy wejściu głównym przez cały tydzień dostępne są ulotki ze szczegółowym planem sklepu – mówi Monika Faron, Dział Marketingu IKEA Kraków.
Przy projektowaniu piętra nie zapomniano także o potrzebach młodych rodziców. Klienci, którzy będą chcieli w zaciszu nakarmić lub przewinąć swoje maleństwa, będą mogli to zrobić w specjalnie przygotowanym pokoju dla rodzica z dzieckiem. W nowej restauracji także najmłodsi znajdą dla siebie coś dla siebie. W pobliżu strefy dla matki, w części konsumpcyjnej znajduje się karuzela, która stanowi doskonały kącik zabaw dla maluchów.

Nowa jubileuszowa kolekcja mebli IKEA
W nowej kolekcji można znaleźć meble, które cieszyły się wielką popularnością w latach 60. i 70. XX w. Dzisiaj zaspokoją również współczesne gusta i zapotrzebowanie Polaków. Wyselekcjonowane meble charakteryzuje wielofunkcyjność, tak ważna w przypadku małych i średniej wielkości polskich mieszkań. Do najbardziej popularnych należą stoły z rozkładanymi blatami, fotel TORSÅKER czy sofa TJURKÖ. Wyjątkowe miejsce w kolekcji zajmuje krzesło ÖGLA (obecnie nazywane ÖJVIND), ponieważ pierwsze zamówienie, jakie złożył Ingvar Kamprad w Polsce, dotyczyło 500 sztuk tych właśnie krzeseł. Można powiedzieć, że od krzeseł ÖGLA rozpoczął się niezwykle udany związek IKEA z Polską, który trwa aż po dzień dzisiejszy.

Większość mebli z jubileuszowej kolekcji wykonana jest z drewna lub zawiera drewniane elementy. Drewno to najważniejszy surowiec wykorzystywany przez IKEA do produkcji mebli od samego początku działalności firmy, ponieważ stanowi wysokiej jakości materiał, który jednocześnie jest biodegradowalny i nadaje się do ponownego przetworzenia.

Wykorzystanie drewna jako głównego materiału produkcyjnego stanowi odzwierciedlenie wizji IKEA, jaką jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oznacza to nie tylko, że IKEA oferuje swoim klientom ładne, wielofunkcyjne, wysokiej jakości meble w cenach umiarkowanych. Dzięki temu wiele osób może sobie na nie pozwolić. Wizja firmy wyraża także jej zobowiązanie, by tworzyć lepszy świat, w którym coraz większą troską otacza się środowisko i naturalne zasoby.

Meble z jubileuszowej kolekcji wytwarzane są wyłącznie w 12 polskich zakładach produkcyjnych i będą dostępne w sprzedaży w naszym sklepie do końca 2011 roku. Mamy nadzieję, że dzięki kolekcji tych mebli krakowianie będą mogli lepiej zrozumieć główną ideę, jaka przyświeca IKEA w tworzeniu mebli – mówi Monika Faron, Dział Marketingu IKEA Kraków

W jubileuszowej kolekcji znajdzie się także ręcznie wykonany z przezroczystego, oszronionego szkła wazon VAND zaprojektowany na potrzeby unikatowej, designerskiej kolekcji IKEA PS. Kolekcje IKEA PS (nazwa pochodzi od łacińskiej sentencji post scriptum) wprowadzane są do sklepów IKEA co 2-3 lata i zawsze stanowią uzupełnienie regularnego asortymentu. Wyznaczają nowe kierunki rozwoju wzornictwa, wykorzystujące najnowsze technologie, nawiązując jednocześnie do idei zrównoważonego rozwoju, natury, historii i szwedzkiej tradycji. Pierwsza kolekcja IKEA PS powstała w 1995 roku. Ostatnia została wprowadzona do Polski w kwietniu 2009 roku. W Polsce produkowane były wybrane artykuły z kolekcji IKEA PS, np. leżanka AUGUST, komoda SINKA czy krzesło SLINGRA.

Aby jeszcze lepiej podkreślić jubileuszowy charakter nowej kolekcji, we wszystkich sklepach IKEA w Polsce zostanie przygotowana specjalna ekspozycja mebli z tej wyjątkowej edycji nawiązująca swoim charakterem do polskiej sztuki ludowej. Do aranżacji przestrzeni ekspozycji oraz dekoracji mebli wykorzystane zostaną kolorowe tkaniny i inne elementy ozdobne wzorowane na tradycyjnych motywach góralskich, łowickich pasach oraz kurpiowskich wycinankach. Wystawa będzie nie tylko odzwierciedleniem udanego związku IKEA z Polską, ale może też zainspirować niejedną osobę do zmiany wystroju wnętrza swojego mieszkania czy nawet dekoracji poszczególnych mebli. Dla przykładu minikomódki MOPPE specjalnie nie zostały wykończone po to, aby każdy mógł je ozdobić według własnych potrzeb i gustów.

________________________________________
O kolejnych atrakcjach i niespodziankach związanych z obchodami jubileuszu 50-lecia współpracy IKEA z Polską klienci będą się dowiadywać przez cały 2011 rok.

źródło: www.otwarty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *