Z początkiem lipca 2014 Dachser rozpoczął działalność w Korei Południowej jako Dachser Korea Inc. Od 2006 roku funkcjonował w Republice Korei jako MGI & Dachser Inc. a w grudniu ubiegłego roku nabył pozostałe 50% udziałów spółki i zmienił nazwę.

Główna siedziba operatora logistycznego mieści się w stolicy kraju, Seulu. Dachser posiada także oddział w Pusan, który zajmuje się transportem morskim. Firma prowadzi również magazyn do obsługi frachtu lotniczego na lotnisku w Incheon, które jest głównym portem lotniczym Korei oraz jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Azji. Wyspecjalizowany zespół Dachser może na miejscu zająć się fizyczną obsługą frachtu lotniczego. Ponadto firma oferuje profesjonalne usługi związane z konsolidacją przesyłek w hali magazynowej na terenie lotniska. „Potęga gospodarki Korei Południowej oraz jej ogromne możliwości technologiczne sprawiają, że to 50-milionowe państwo jest obecnie jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Niemiec w Azji Wschodniej” – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics.

Dyrektorem zarządzającym Dachser w Korei został Roman Müller. „Nasze plany obejmują rozszerzenie działalności na rynku koreańskim oraz wykorzystywanie logistycznych połączeń z Chinami, USA i Europą” – mówi Roman Müller, podkreślając znaczenie Korei Południowej jako ośrodka gospodarczego.

Od założenia spółki joint venture w Korei Południowej w 2006 roku stanowi ona część światowej sieci Dachser. W przyszłości operator planuje rozwój usług frachtu morskiego w porcie w Pusan.

O Dachser:

Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie.

Dachser oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usługi dodane dla klientów w trzech obszarach biznesowych: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics i Dachser Air & Sea Logistics. Kompleksowe i interdyscyplinarne usługi, takie jak logistyka kontraktowa, konsulting oraz rozwiązania branżowe uzupełniają ofertę firmy. Gęsta sieć transportowa w Europie i na świecie wraz ze zintegrowaną technologią informatyczną umożliwiają świadczenie inteligentnych usług logistycznych o zasięgu globalnym.

Z pracownikami w liczbie 25.000 w 471 lokalizacjach na całym świecie, Dachser w 2013 roku osiągnął przychody w wysokości prawie 5 miliardów euro i obsłużył około 70 mln przesyłek.

Więcej informacji: www.dachser.pl

***

Dachser Sp. z o.o.

Biuro Zarządu

ul. Wersalska 47/75; 91-212 Łódź

Tel. +48 42 279 02 00; Fax.: +48 42 279 02 09

dachser.lodz@dachser.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *